Środa, 24 kwietnia 2024 r.

Piłka ręczna. Wicemistrzynie bezlitosne

Data publikacji: 24 września 2016 r. 19:48
Ostatnia aktualizacja: 24 września 2016 r. 19:48

Piłkarki ręczne Pogoni Baltica Szczecin pewnie pokonały w derbowym meczu Superligi akademiczki z Koszalina 31;23 (16:13) i odnotowały czwarte zwycięstwo w czwartym meczu obecnego sezonu.

Koszalinianki dotrzymywały kroku miejscowym tylko przez pierwsze 10 minut. Miały jeszcze sporo sił, były skoncentrowane w defensywie i prowadziły wyrównaną walkę.

Szczecinianki w miarę upływu czasu zaczynały dominować coraz bardziej. Świetnie dysponowana strzelecko była Bancilon, która zdobyła aż 9 goli.

Po przerwie miejscowe powiększały przewagę. Zadecydowała wyrównana kadra. Bramki dla podopiecznych trenera Struzika zdobywało aż 12 zawodniczek. Nie po raz pierwszy wicemistrzynie Polski przechylają szalę wygranej dzięki wartościowym zmienniczkom.

Bramki dla Pogoni Baltica zdobyły: Bancilon – 9, Koprowska – 3, Królikowska – 3, Kochaniak – 3, Szczecina – 2, Zawistowska – 2, Cebula – 2, Głowińska – 2, Buratto – 2, Jaszczuk – 1, Noga – 1, Zimny – 1.

I połowa: 5 min. - 2:2, 10 min. - 5:5, 15 min. - 8:6, 20 min. - 11:7, 25 min. - 14:10, 30 min. - 16:13.

II połowa: 35 min. - 18:14, 40 min. - 20:15, 45 min. - 22:17, 50 min. - 26:19, 55 min. - 28:22, 60 min. - 31:23.