Piłka ręczna. Wciąż niepokonane

Data publikacji: 26 września 2015 r. 20:33
Ostatnia aktualizacja: 27 września 2015 r. 14:29

Piłkarki ręczne Pogoni Szczecin w sobotni wieczór podejmowane były w Gdańsku przez miejscowe akademiczki. Szczecinianki w Gdańsku poniosły pierwsze punktowe straty w sezonie, ale wciąż są niepokonane.

AZS AWF Gdańsk - Pogoń Baltica Szczecin 22:22 (11:15)

Bramki dla szczecińskiej drużyny zdobyły: Zimny - 6, Gadzina - 4, Masna - 4, Jaszczuk - 4, Szczecina - 2, Królikowska - 2.

Przez większą część pierwszej połowy mecz był wyrównany z lekką przewagą szczecinianek. Podopieczne trenera Struzika przystąpiły do meczu z problemami kadrowymi. Zabrakło najlepszej snajperki - Stasiak, ale znakomicie zastąpiła ją Zimny.

Na początku spotkania kontuzji doznała główna rozgrywająca Głowińska. Mimo tych przeciwności losu, Pogoń rozgrywała dobry mecz.

Pierwszy kwadrans w wykonaniu Pogoni był fatalny. Pierwszą bramkę po przerwie szczecinianki zdobyły dopiero po 13 minutach gry, gdy przegrywały już 15:19.

W końcówce podopieczne trenera Struzika opanowały sytuację i mogły mecz wygrać. Remis jest jednak zasłużonym wynikiem.

5 min. - 2:2, 10 min. - 3:4, 15 min. - 5:6, 20 min. - 7:9, 25 min. - 10:11, 30 min. - 11:15.

35 min. - 15:15, 40 min. - 18:15, 45 min. - 19:16, 50 min. - 20:18, 55 min. - 21:21, 30 min. - 22:22.