Piłka ręczna. W I lidze wygrana karnymi Pogoni i porażka gryfinian

Data publikacji: 23 października 2022 r. 06:29
Ostatnia aktualizacja: 23 października 2022 r. 08:29

I liga piłkarek ręcznych: SPR SAMBOR Tczew - SPR POGOŃ Szczecin 31:31 (14:15), karne 3:4

POGOŃ: Gierat, Adamska - Stefaniak 8, Zimnicka 6, Komorniak 5, Rancić 5, Panczenko 2, Niełacna 1, Nawrocka 1, Jarema 1, Ślęzak 1, Izdebska 1, Oleśkiewicz

Wicelider tabeli Sambor rozpoczął od prowadzenia 4:0, ale szczecinianki szybko odrobiły straty, a później spotkanie było dość wyrównane. Najwięcej emocji było w ostatniej minucie, gdy przy remisie 30:30 Pogoń strzeliła bramkę, ale tczewianki zdołały doprowadzić do rzutów karnych, w których ostatecznie przegrały.

Pogoń z czterech spotkań wygrała trzy (w tym jedno rzutami karnymi) i z 8 punktami zajmuje 4. miejsce w tabeli.

I liga piłkarzy ręcznych: SKF KPR SPARTA Oborniki - PGE KPR Gryfino 32:31 (19:18)

PGE KPR: Dobko, Kłodziński - Jurkiewicz 7, Witkowski 7, Gackowski 6, Telenga 4, Klemens 2, Jarząbek 2, Dziapa 1, Baliński 1, Skrzypkowiak 1, Jeziorny, J. Blejsz

Przez cały mecz gra była wyrównana i przeważnie był remis lub niewielka przewaga gospodarzy, a gryfinianie tylko raz byli lepsi, gdy w 50. minucie wygrywali 27:26. Na minutę przed końcem PGE KPR wyrównał na 31:31, ale po chwili Sparta odzyskała prowadzenie.

Po 4 kolejkach PGE KPR z jednym zwycięstwem i trzema porażkami ma 3 punkty i zajmuje 8. miejsce. ©℗ (mij)