Piłka ręczna. Szczypiornistki Pogoni znowu zwycięskie [GALERIA]

Data publikacji: 20 listopada 2022 r. 22:49
Ostatnia aktualizacja: 21 listopada 2022 r. 16:38
Piłka ręczna. Szczypiornistki Pogoni znowu zwycięskie

Piłkarki ręczne SPR Pogoni Szczecin odniosły kolejne zwycięstwo, wygrywając w 8. kolejce I ligi z SMS ZPRP II Płock 24:21.

SPR POGOŃ Szczecin - SMS ZPRP II Płock 24:21 (14:7);

POGOŃ: Adamska, Ćwiertnia  - Jurczyk 7, Stefaniak 3, Niełacna 3, Rancić 2, Haławczak 2, Kuźmińska 1, Komorniak 1, Nawrocka 1, Oleśkiewicz 1, Jałowicka 1, Gierat 1, Izdebska 1, Wilanowska, Czernomorec

Na początku spotkanie było bardzo wyrównane, ale później gospodynie przejęły inicjatywę i doprowadziły do wyniku 9:3. Przed przerwą udało się jeszcze powiększyć przewagę do siedmiu bramek, a powinno być jeszcze okazalej, lecz szczecinianki nie wykorzystały dwóch rzutów karnych.

Wydawało się, że w drugiej połowie Pogoń będzie kontrolować przebieg spotkania, ale nic bardziej mylnego. Zespół z Płocka nie miał zamiaru się poddać i systematycznie odrabiał straty. W 50. minucie wynik brzmiał 22:18, a parę minut później gospodynie nie wykorzystały kolejnego rzutu karnego. Najtrudniejszy moment dla szczecinianek nastąpił w 58. minucie spotkania, gdy rywalki zbliżyły się na jedną bramkę i doprowadziły do stanu 22:21. Wtedy sprawy w swoje ręce wzięła Wiktoria Stefaniak, która wyprowadziła swój zespół na dwubramkową przewagę, a w ostatniej minucie wynik meczu ustaliła Małgorzata Jurczyk. (c)(p)

Po tym zwycięstwie szczypiornistki SPR Pogoni Szczecin utrzymały drugą pozycje w tabeli, mając na koncie szesnaście punktów.