Czwartek, 25 lipca 2024 r.

Piłka ręczna. SPR Pogoń blisko ćwierćfinału

Data publikacji: 02 lutego 2019 r. 21:47
Ostatnia aktualizacja: 02 lutego 2019 r. 22:40

Piłkarki ręczne SPR Pogoni Szczecin uczyniły duży krok w kierunku awansu do ćwierćfinału europejskiego pucharu EHF Challenge Cup, wygrywając w pierwszym meczu w Portugalii z Alavarium Love Tiles 41:26 (23:16).

Najwięcej bramek dla Pogoni zdobyły: Cebula 10, Zawistowska i Kochaniak po 5, Szynkaruk, Płomińska i  Bozovic po 4. Rewanż odbędzie się w niedzielę, także w Portugalii, a początek meczu zaplanowano na godz. 19.30 czasu polskiego. Link do bezpośredniej internetowej transmisji na stronie klubu SPR Pogoń (http://pogonhandball.pl/).

Wynik spotkania w 1 minucie otworzyła Božović, chwilę później wyrównała z rzutu karnego Monteneiro. Przez pierwszy kwadrans obie drużyny „badały się”, a Pogoń co rusz wychodziła na 2-3 bramkowe prowadzenie, by za chwilę stracić kilka piłek i tak po 15 minutach prowadzenie drużyny prowadzonej przez Nevena Hrupca wynosiło tylko 1 bramkę (10:11).

Sygnał do lepszej gry dała z rzutu karnego Cebula, chwilę później bramki dołożyły Płomińska, Janas oraz Kochaniak i prowadzenie wynosiło już 5 bramek. Pogoń kontrolowała grę i to miejscowe musiały szukać wyniku, jednak pośpiech szedł w parze z błędami, co skrzętnie wykorzystywały skrzydłowe Pogoni, a kontry stały się najmocniejszą bronią.

Do szatni szczecinianki schodziły z 7 bramkami przewagi i nic nie wskazywało, aby druga połowa miała wyglądać inaczej. Po zmianie stron Pogoń rozkręciła się na dobre, miejscowym z kolei brakowało sił, co przekładało się na niekorzystny dla nich wynik.

Mimo, że pogoda i temperatura na zewnątrz jest o wiele cieplejsza niż w Polsce to niestety w hali była już nieco chłodniej i na pewno nie było wymaganych 18 stopni Celsjusza, choć głośno dopingujący miejscowi kibice starali się stworzyć jak najbardziej gorącą atmosferę. Warto wspomnieć, że dzisiejsze spotkanie dopingowało dwoje kibiców Pogoni Szczecin, którzy do Portugalii wybrali się już w czwartek. (oprac. mij)