Data publikacji: 21 marca 2021 r. 19:10
Ostatnia aktualizacja: 22 marca 2021 r. 12:16

Górnik Zabrze – Sandra SPA Pogoń Szczecin 28:24 (14:11)

Pogoń: Terekhov, Gawryś - Rybski 8, Biernacki 5, Fedańczak 3, Krysiak 2, Gierak 2, Krupa 2, Bosy 2, Zaremba, Krok, Wąsowski, Matuszak.

Piłkarzom ręcznym Sandra SPA Pogoni nie udało się przerwać w Zabrzu fatalnej passy trwającej od początku lutego. Szczecinianie przegrali piąte z rzędu spotkanie ligowe.  Bohaterami meczu byli zdobywca 10 goli dla Górnika skrzydłowy Bartłomiej Tomczak i  bramkarz drużyny Jakub Skrzyniarz. Pogoń zaprzepaściła tymczasem cztery rzut karne.

Szczecinianie w I połowie dzięki niezłej defensywie dotrzymywali kroku zabrzanom. Na 10 minut przed końcem pierwszej części wyszli nawet na prowadzenie 8:9, ale do przerwy zdobyli już tylko dwie bramki. Początek drugiej połowy należał do zabrzan, którzy błyskawicznie powiększyli przewagę. Górnicy bronili się skutecznie grając nawet w osłabieniu, Duży wkład miał w tym bramkarz Jakub Skrzyniarz, który bronił rzuty karne i strzały z gry szczecinian. Pogoń rzuciła się do odrabiania strat w ostatnich minutach. Zbliżyła się do Górnika na trzy bramki, ale gospodarze nie dali sobie wyrwać zwycięstwa. Wynik meczu ustalił w ostatnich sekundach Krzysztof Łyżwa. (woj)