Piątek, 19 kwietnia 2024 r.

Piłka ręczna. Sandra wygrywa trzeci raz z rzędu

Data publikacji: 25 lutego 2017 r. 19:43
Ostatnia aktualizacja: 25 lutego 2017 r. 19:43

Piłkarze ręczni Pogoni Sandra SPA odnieśli w ciągu tygodnia trzecie z rzędu zwycięstwo. Tym razem we własnej hali pokonali Zagłębie Lubin 30:28 (15:12). Gole dla szczecińskiej drużyny zdobyli: Konitz - 10, Kniaziew - 6, Bosy - 5, Bruna - 3, Zaremba - 2, Fedeńczak - 2, Krupa - 1, Radosz - 1.

Szczecinianie rozpoczęli bardzo nerwowo. Pierwszą bramkę zdobyli dopiero w 8 min. Na listę strzelców wpisał się Bruna przy stanie 0:3. Gospodarze jeszcze przez 10 minut utrzymywali trzy bramkową przewagę, ale szczecinianie grali coraz lepiej.

Po raz pierwszy na prowadzenie wyszli w 22 minucie (11:10). W pierwszej połowie znakomicie dysponowany strzelecko był Bartosz Konitz, który w pierwszych 30 minutach zdobył aż 7 goli.

Po przerwie gospodarze szybko powiększyli przewagę. W 32 minucie prowadzili 17:12, a po 40 minutach 21:16. Wydawało się, że ich wygrana jest niezagrożona, ale goście niebezpiecznie zbliżyli się na jedną bramkę. Na kwadrans przed końcem przegrywali już tylko 21:22.

Do samego końca trwała zacięta bramka. Szczecinianie prowadzili jednym, lub dwoma golami i ostatecznie utrzymali prowadzenie do końca. (par)