Środa, 24 lipca 2024 r.

Piłka ręczna. Sandra przegrała w Piotrkowie

Data publikacji: 02 marca 2019 r. 21:49
Ostatnia aktualizacja: 02 marca 2019 r. 21:55

PGNiG Superliga piłkarzy ręcznych: PIOTRKOWIANIN Piotrków Trybunalski - SANDRA SPA POGOŃ Szczecin 29:25 (16:13)

POGOŃ: Zapora, Teterycz - Rybski 6, Krupa 5, Bosy 5, Zaremba 4, Krysiak 3, Wąsowski 1, Horiha 1, Jedziniak, Matuszak

Znacznie wyżej w tabeli notowani gospodarze już w 1 minucie objęli prowadzenie, ale szczecinianie szybko się zmobilizowali, a szczególnie Zaremba, który w odstępie trzech minut strzelił 3 bramki i w 9 minucie Pogoń prowadziła 6:2.

Nasz zespół 4-bramkowe prowadzenie utrzymywał jeszcze w 12 minucie (8:4), ale później Piotrkowianin zaczął systematycznie odrabiać straty i strzelając cztery gole z rzędu doprowadził w 17 minucie do remisu 8:8.

W 26 minucie zespół z Piotrkowa po raz drugi w sobotę objął prowadzenie (13:12), a w końcówce znacznie je podwyższył zdobywając trzy bramki pod rząd.

Po przerwie gospodarze kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń, a ich prowadzenie ani razu nie było niższe niż dwa gole różnicy. Na pięć minut przed końcem Piotrkowianin wygrywał już siedmioma golami (27:20) i 600-osobowa miejscowa publiczność miała powody do zadowolenia. Ostatecznie skończyło się 4-bramkową porażką Sandry, a na domiar złego nieprzyjemnej kontuzji lewego stawu łokciowego nabawił się Krysiak. ©℗ (mij)