Piątek, 26 lipca 2024 r.

Piłka ręczna. Sandra poległa w Lubinie

Data publikacji: 06 października 2018 r. 20:36
Ostatnia aktualizacja: 06 października 2018 r. 20:36

PGNiG Superliga piłkarzy ręcznych: ZAGŁĘBIE Lubin - SANDRA SPA POGOŃ Szczecin 30:25 (15:14)

POGOŃ: Teterycz, Bartosik - Krupa 10, Radosz 4, Rybski 4, Zaremba 3, Bosy 1, Jedziniak 1, Matuszak 1, Miłek 1, Krysiak

Pierwszą bramkę meczu strzelili lubinianie, ale szybko wyrównał Zaremba. Zagłębie jeszcze trzykrotnie obejmowało prowadzenie, ale dla szczecinian cztery gole zdobył wystęoujący na rozegraniu Krupa i w 8 minucie po raz pierwszy prowadziła Pogoń (5:4).

W całym spotkaniu Krupa aż dziesięciokrotnie umieszczał piłkę w siatce rywali. Pojedynek przez długi czas był wyrównany, a ostatni raz szczecinianie wyszli na prowadzenie w 25 minucie po strzale Miłka (12:11). Zacięta i emocjonująca pierwsza połowa zakończyła się jednak jednobramkowym prowadzeniem gospodarzy.

Gdy minęło niewiele więcej niż kwadrans drugiej połowy, Zagłębie prowadziło już jednak 24:16 i w tym momencie wynik pojedynku był już praktycznie rozstrzygnięty. Co prawda na trzy minuty przed końcem Pogoń zniwelowała straty do czterech bramek (23:27), ale na więcej nie było już szczecinian stać i mecz zakończył się ostatecznie 5-bramkowym zwycięstwem lubinian, a najlepszym graczem meczu wybrano szczypiornistę Zagłębia - Dawydzika. ©℗ (mij)