Piątek, 26 lipca 2024 r.

Piłka ręczna. Sandra po raz kolejny przegrała

Data publikacji: 17 października 2018 r. 20:24
Ostatnia aktualizacja: 17 października 2018 r. 20:47

PGNiG Superliga piłkarzy ręcznych: MMTS Kwidzyn - SANDRA SPA POGOŃ Szczecin 27:22 (14:13)

POGOŃ: Bartosik, Teterycz - Bosy 6, Radosz 3, Rybski 3, Wąsowski 3, Zaremba 3, Matuszak 2, Jedziniak 1, Krupa 1, Fedeńczak, Jońca, Krysiak, Miłek, Mróz

Pierwszą bramkę środowego meczu zdobyli gospodarze, ale w 6 minucie po strzale z lewego skrzydła Radosza Pogoń objęła prowadzenie 3:2. Od tego momentu przez dziesięć minut scenariusz był podobny: MMTS wyrównywał, szczecinianie obejmowali 1-bramkowe prowadzenie i ponownie kwidzynianie wyrównywali.

W 19 minucie MMTS objął prowadzenie 8:7, ale po chwili Sandra wyszła na prowadzenie 2-bramkowe, które utrzymywała niemal do końca I połowy. W końcówce gole rzucali już jednak tylko miejscowi i oni schodzili na przerwę w lepszych nastrojach.

Po przerwie mecz był wyrównany przez niemal kwadrans (19:19 w 43 minucie), ale od tego momentu gospodarze poprawili grę w defensywie (świetnie w bramce spisywał się Dudek) i systematycznie powiększali przewagę, by zwyciężyć bezpieczną różnicą pięciu bramek.

W Pogoni, która przegrała kolejny mecz, najskuteczniejszy w Kwidzynie był Bosy, a czołowy snajper Krupa strzelił tym razem tylko jednego gola. ©℗ (mij)