Środa, 24 lipca 2024 r.

Piłka ręczna. Sandra gorsza od outsidera z Lubina

Data publikacji: 27 kwietnia 2019 r. 22:39
Ostatnia aktualizacja: 28 kwietnia 2019 r. 09:34

PGNiG Superliga piłkarzy ręcznych: ZAGŁĘBIE Lubin - SANDRA SPA POGOŃ Szczecin 26:23 (12:12)

POGOŃ: Zapora, Gawryś, Bartosik - Biernacki 7, Krupa 4, Zaremba 4, Horiha 3, Bosy 2, Rybski 2, Fedeńczak 1, Wąsowski, Jońca, Jedziniak, Krysiak, Matuszak

Na mecz z zamykającym tabelę z zerowym dorobkiem punktowym Zagłębiem szczecinianie jechali z nadziejami na podreperowanie dorobku, ale już pierwsza połowa była poważnym ostrzeżeniem, bo nasz zespół tylko raz prowadził (4:3 w 8 minucie), a przeważnie dominowali lubinianie, którzy w 24 minucie prowadzili już trzema golami (11:8). Dobry finisz Pogoni pozwolił jej jednak schodzić na przerwę z remisem.

Po zmianie stron przez niemal kwadrans toczył się wyrównany bój (w 43 minucie Sandra prowadziła 17:16), ale później na prowadzenie wyszli gospodarze i nie oddali go już do końca.

W sobotę szczecinian nie omijały nieszczęścia. W 47 minucie upomnieniem za niesportowe zachowanie ukarany został trener Pogoni Rafał Biały. Dodajmy, że w trakcie spotkanie przytomność stracił Jedziniak, a Bosy nabawił się urazu prawej ręki. ©℗ (mij)