poniedziałek, 30 marca 2020.
Strona główna > Sport > Piłka ręczna. Rybski piątym snajperem

Piłka ręczna. Rybski piątym snajperem

Piłka ręczna. Rybski piątym snajperem
Data publikacji: 2020-03-24 12:34
Wywietleń: 243 448693

W zakończonych przedwcześnie rozgrywkach PGNiG Superligi najskuteczniejszym zawodnikiem Sandra SPA Pogoni był Piotr Rybski. 20-latek powtórzył tym samym swój wyczyn z poprzedniego sezonu, kiedy to debiutował w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Piotr Rybski trafił do Sandra SPA Pogoni w 2018 roku. W PGNiG Superlidze zadebiutował 1 września 2018 w spotkaniu z Wybrzeżem Gdańsk (20:25), natomiast pierwsze cztery bramki rzucił tydzień później w meczu z Gwardią Opole (26:27). Debiutancki sezon 2018/2019 w najwyższej polskiej klasie rozgrywkowej zakończył z 135 golami w 34 meczach. Za efektowne występy był w poprzednim sezonie nominowany do nagrody dla odkrycia Superligi.

W tym sezonie Rybski utrzymał fantastyczną skuteczność. W 24 meczach zdobył 107 bramek, co dało mu piąta pozycję w klasyfikacji strzelców PGNiG Superligi. Klasyfikację snajperów wygrał Arkadiusz Moryto VIVE Kielce zdobywca 127 bramek.

Piotr Rybski jest najmłodszym zawodnikiem wśród dziesięciu najlepszych strzelców PGNiG Superligi. Swój dorobek zbudował wykonując skutecznie 51 rzutów karnych. 32 bramki zdobył rzutami z 6 metrów, a 24 rzutami z 9 metrów. W całym sezonie zanotował ponadto 68 asyst. (woj)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Koronawirus w Szczecinie

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie