Piłka ręczna. Rozstrzygnięcie już w I połowie

Data publikacji: 24 października 2018 r. 20:19
Ostatnia aktualizacja: 24 października 2018 r. 20:19

PGNiG Superliga piłkarek ręcznych: UKS PCM Kościerzyna - SPR POGOŃ Szczecin 24:34 (12:20)

POGOŃ: Krupa, Pruenster - Bozović 6, Cebula 6, Zawistowska 4, Wołoszyk 3, Szynkaruk 3, Kochaniak 3, Del Balzo 3, Płomińska 2, Janas 2, Agbaba 2, Urbańska, Nosek

Mimo iż w środowy wieczór na parkiet w barwach Pogoni nie wybiegły Blażević i Dezić, szczeciński zespół zdecydowanie rozprawił się z „uczennicami" z Kościerzyny, a mecz rozstrzygnął się praktycznie już w pierwszej połowie, którą ekipa z grodu Gryfa wygrała ośmioma bramkami.

Już po czterech minutach nasz zespół prowadził 4:0, a w tym prologu dwa gole zdobyła Szynkaruk. Później jednak gospodynie zniwelowały straty (4:5 w 9 minucie i 5:6 w 11 minucie), ale na więcej drużyny UKS PCM nie było już stać.

Od tego momentu przewaga Pogoni zaczęła więc systematycznie wzrastać, najcelniej strzelały Bozović oraz Cebula i na przerwę szczecinianki schodziły z bezpiecznym wynikiem.

Po przerwie nasz zespół nie forsował już wysokiego tempa, grał spokojnie i utrzymywał wysokie prowadzenie inkasując kolejne 3 oczka i dzięki temu z dorobkiem 21 punktów współlideruje w ligowej tabeli razem z Metraco Zagłębiem Lubin (lubinianki wygrały w środę na wyjeździe z Piotrcovią Piotrków Trybunalski 26:23). ©℗ (mij)