poniedziałek, 28 września 2020.
Strona główna > Sport > Piłka ręczna. Puchar Polski przegrany przed przerwą

Piłka ręczna. Puchar Polski przegrany przed przerwą

Piłka ręczna. Puchar Polski przegrany przed przerwą
Data publikacji: 2019-05-18 16:00
Wywietleń: 765 391844
Finał Pucharu Polski. Zagłębie Lubin - SPR Pogoń Szczecin 25:19 (15:6).
Pogoń: Prunster, Krupa, Wawrzynkowska - Blazević 6, Bozović 3, Wołoszyk 3,  Janas 2, Szynkaruk 1, Dezić 1, Zawistowska 1, Płomińska 1, Agbaba 1, Noga, Cebula, Urbańska,
Piłkarki ręczne Pogoni wysoko przegrały finałowy mecz Pucharu Polski. Nie znalazły recepty na rewelacyjnie dysponowaną bramkarkę Zagłębia Maliczkiewicz i skuteczną w ataku Grzyb, która strzeliła 11 bramek.  Szczecinianki tym samym zakończą sezon bez żadnego trofeum.
- Moim zdaniem dominacja Zagłębia w finale Pucharu Polski była wyraźna. Zagłębie dysponuje zdecydowanie mocniejszym składem ze świetnie dysponowana Kingą Grzyb w składzie. Jak ta zawodniczka dobrze wejdzie w mecz,  to trudno ją zatrzymać. W ważnych momentach Zagłębie zagrało też bardzo dobrze w obronie - komentował trener reprezentacji Polski kobiet Leszek Krowicki.
Po niepowodzeniach w superlidze i przegranym finale Challenge Cup dla Pogoni Puchar Polski był ostatnią szansa na sukces w tym sezonie. Zagłębie było jednak w Gnieznie poza zasięgiem. Mecz rozstrzygnął się praktycznie w pierwszej połowie.
Pogoń miała ogromne kłopoty w ofensywie. Przez 30 minut podopieczne trenera Hrupca zdobyły zaledwie sześć bramek. Tymczasem siedem trafień do przerwy miała już najlepsza zawodniczka meczu Grzyb. Zagłębie dzięki jej skuteczności na przerwą schodziła z 9-bramkową przewagą. 
Po zmianie stron Zagłębie odskoczyło na 10 goli, ale nadzieje na odrobienia strat dała wprowadzona do bramki Wawrzynkowska. To jej fantastyczne interwencje zatrzymały kilkanaście rzutów wicemistrzyń Polski.
Seria udanych obron dała Pogoni szanse na dogonienie rywalek. Indywidualne akcje Blazević, rzuty z dystansu Wołoszyk i Bozović pozwoliły doprowadzi do stanu 22:18. Pogoń w tym momencie nie wykorzystała kontry, a Zagłębie za chwilę przełamało kilkuminutowa niemoc strzelecką. 
Trener Hrupec eksperymentował w tym meczu z siedmioma zawodniczkami w ofensywie, ale to rozwiązanie rzadko przynosiło efekty. Na wynik wpływ miało też dziewięć strat Pogoni i 16 minut kar dla szczecinianek. (woj)

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie