Piłka ręczna. Przegrana Sandry po dobrym meczu [GALERIA]

Data publikacji: 14 listopada 2021 r. 09:37
Ostatnia aktualizacja: 14 listopada 2021 r. 10:12
Piłka ręczna. Przegrana Sandry po dobrym meczu
Szczecinianie długo dotrzymywali pola faworyzowanym rywalom. Fot. Ryszard PAKIESER

PGNiG Superliga piłkarzy ręcznych: SANDRA SPA POGOŃ Szczecin - KS Azoty Puławy 28:32 (14:16)

POGOŃ: Wiśniewski, Arsenić - Gierak 8, Krysiak 6, Krupa 5, Zaremba 2, Kapela 2, Wąsowski 2, Krok 1, Jedziniak 1, Rybski 1, Bosy, Starcević

Po reprezentacyjnej przerwie zamykający tabelę szczecińscy szczypiorniści spisali się nieco lepiej niż w swoich poprzednich pojedynkach, ale nie zdołali urwać punktów czołowemu zespołowi Superligi z Puław, w którym szczególnie wyróżnili się dwaj strzelcy 10 goli: Jurecki i Akimienko. Ten drugi aż 6 trafień zanotował z bezbłędnie egzekwowanych rzutów karnych.

Po kwadransie 8:6 prowadzili agresywnie grający w obronie gospodarze, ale później inicjatywę przejęli przyjezdni. Po zmianie stron i dobrej grze w naszej bramce Arsenića, w 41 minucie Pogoń doprowadziła do remisu 18:18. Chwilę później faworyzowani goście ponownie jednak odskoczyli i ostatecznie zasłużenie wygrali. Agresywną obronę szczecinianie okupili sporą ilością karnych minut. Mankamentem w grze Sandry była też słaba skuteczność.