Piłka ręczna. Porażka SPR Pogoni

Data publikacji: 25 lutego 2024 r. 20:34
Ostatnia aktualizacja: 25 lutego 2024 r. 20:36

Szczecińskie szczypiornistki dobrze rozpoczęły spotkanie i do przerwy dotrzymywały kroku rywalkom, ale po zmianie stron były tylko tłem dla MTS-u.

Liga Centralna piłkarek ręcznych: MTS Żory - SPR POGOŃ Szczecin 31:22 (14:12)

POGOŃ: Katarzyna Zimny, Oliwia Ćwiertnia, Paulina Adamska - Zuzanna Zimnicka 9, Natalia Nawrocka 3, Emilia Jałowicka 2, Julia Oleśkiewicz 2, Marta Sikora 2, Monika Koprowska 2, Kamila Białowąs 1, Weronika Jakóbowska 1, Patrycja Jura, Martyna Włodarczyk, Oliwia Piotrowska, Nina Klimek, Oliwia Panczenko

Pogoń rozpoczęła od prowadzenia 1:0 i 2:1, a później mecz był wyrównany przy nieznacznym wskazaniu na zespół miejscowy. W 27. minucie ostatni raz był remis (27:27), po czym inicjatywę przejął MTS, a w drugiej połowie przewaga ekipy z Żor miała już przygniatającą przewagę. W Pogoni warto wyróżnić Zimnicką, zdobywczynię 9 bramek.

Szczeciński zespół ma w dorobku 18 punktów i zajmuje 6. miejsce.

***

Przegrali także we własnej hali piłkarze ręczni z Gryfina.

I liga piłkarzy ręcznych: PGE KPR Gryfino - MKS BODEGA Grudziądz 28:32 (14:15)

PGE KPR: Kacper Kłodziński, Radosław Cyran - Kacper Janczyk 8, Filip Witkowski 5, Jakub Gackowski 4, Kacper Blejsz 4, Bartosz Telenga 4, Kamil Kostrzewa 3, Kamil Skrzypkowiak, Michał Klemens, Piotr Łukaszewicz, Marek Jezierski, Filip Fedeńczak

Gryfinianom zdecydowanie zabrakło chłodnej głowy i mocnej obrony. W 50. minucie gospodarze prowadzili jedną bramką, ale rywal szybko ich dogonił, a następnie wyszedł na 4-bramkowe prowadzenie i zwyciężył w takich rozmiarach.

Nadal PGE KPR zostaje na 8. miejscu z dorobkiem 18 punktów. ©℗ (mij)