Piłka ręczna. Porażka Sandry z Górnikiem [GALERIA]

Data publikacji: 13 lutego 2021 r. 20:31
Ostatnia aktualizacja: 13 lutego 2021 r. 20:32
Piłka ręczna. Porażka Sandry z Górnikiem

Sandra SPA Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 23:27 (10:16)

Sandra SPA: Terekhof, Gawryś - Biernacki 6, Gierak 5, Krupa 3, Rybski 3, Wąsowski 2, Fedeńczak 2, Zaremba 2, Matuszak, Bosy, Krysiak.

Sandra Spa Pogoń przegrała ostatni zaległy mecz I rundy PGNiG Superligi. To  była już druga porażka szczecinian od czasu wznowienia rozgrywek.

Decydujące dla losów meczu było prawdopodobnie pierwsze 10 minut. Zabrzanie w tak krótkim czasie zdołali objąć prowadzenie 1:7. Pogoń przed przerwą nie potrafili odrobić tych strat. Szczecinianie od początku mieli problemy z aktywną defensywą Górnika. W całym meczu oddali 14 niecelnych rzutów. Po zmianie stron z dobrej strony pokazali się Gierak, Krupa i Biernacki oraz bramkarz Terakhof. To jednak było za mało, aby poważniej zagrozić zabrzanom. Pogoń nie była w stanie odrobić strat z I połowy.

Dla Pogoni porażka z Górnikiem była ósmą w I rundzie rozgrywek.