Wtorek, 16 lipca 2024 r.

Piłka ręczna. Porażka Pogoni

Data publikacji: 24 lutego 2024 r. 22:40
Ostatnia aktualizacja: 24 lutego 2024 r. 22:40
Pogoń przegrała z Padwą dwukrotnie, w Szczecinie i Zamościu. Fot. Ryszard PAKIESER

Na drugim krańcu Polski szczecińscy szczypiorniści ani razu nie byli na prowadzeniu, a mecz rozstrzygnął się praktycznie już po pierwszym kwadransie.

Liga Centralna piłkarzy ręcznych: KPR PADWA Zamość - Sandra SPA POGOŃ Szczecin 42:32 (18:13)

POGOŃ: Maksym Wiunyk, Grzegorz Jagodziński, Kacper Staniak-Politański - Adam Biały 8, Patryk Krok 8, Grzegorz Nowak 5, Adam Stępień 4, Filip Wrzesiński 2, Jakub Polok 2, Hubert Wiśniewski 2, Kamil Lilien 1, Tristan Morawski, Eliasz Kapela, Patryk Jasiński, Bartosz Karbownik

Pierwszego gola zdobyli gospodarze, ale szczecinianie szybko odpowiedzieli i do 8. minuty dotrzymywali kroku Padwie, a na świetlnej tablicy widniał wtedy remis 4:4. Zamościanie przyspieszyli jednak tempo i po kolejnych siedmiu minutach prowadzili już 11:5, co przesądziło o ich końcowym sukcesie, bo później tylko konsekwentnie powiększali przewagę.

Pogoń ma w dorobku 31 punktów i zajmuje IV miejsce w tabeli.©℗ (mij)