Piłka ręczna. Pogoń zatrzymała mistrzynie Polski

Data publikacji: 01 maja 2019 r. 20:45
Ostatnia aktualizacja: 01 maja 2019 r. 20:55

SPR Pogoń Szczecin - Perła Lublin 24:24 (15:11) karne 5:4.
SPR Pogoń: Prunster, Wawrzynkowska, Krupa - Bozović 4, Cebula 4, Janas 4, Wołoszyk 3, Kochaniak 3, Płomińska 2, Agbaba 2, Szynkaruk 2.
Piłkarki ręczne SPR Pogoni w rzutach karnych pokonały mistrzynie Polski i liderki superligi. Dla szczecinianek to dopiero drugie zwycięstwo w rundzie finałowej, a lublinianki przegrały po raz pierwszy w tej fazie.
Mecz od początku układał się po myśli szczecinianek. Podopieczne trenera Hrupca już w pierwszych minutach wypracowały czterobramkowe prowadzenie, które utrzymały do przerwy.
Po zmianie stron jeszcze przez 10 minut Pogoń nadawała ton wydarzeniom na parkiecie. Gol Cebuli w 40 minucie dał prowadzenie 19:14. Przez kolejne 7 minut trafiały już wyłącznie lublinianki i przewaga stopniała do jednego gola.
Pogoń poderwały jeszcze trzy bramki z rzędu Janas, ale w ostatnich fragmentach meczu Perła odrabiała straty, by doprowadzić do remisu. W decydującej minucie obie drużyny nie wykorzystały okazji na zakończenie spotkania w regulaminowym czasie.
Zwycięzcę wyłoniły rzuty karne. Szczecinianki egzekwowała je bezbłędnie, a w ekipie gości jako jedyna pomyliła się była rozgrywająca Pogoni Stasiak. (woj)