Piłka ręczna. Pogoń w finale Pucharu Polski

Data publikacji: 18 kwietnia 2018 r. 20:29
Ostatnia aktualizacja: 18 kwietnia 2018 r. 20:47

START Elbląg - SPR POGOŃ Szczecin 28:24 (13:11)

POGOŃ: Krupa - Blazević 7, Noga 4, Gadzina 4, Nosek 2, Koprowska 2, Królikowska 2, Cebula 2, Bancilon 1.

Piłkarki ręczne Pogoni awansowały do finału Pucharu Polski. Szczecinianki przegrały wprawdzie rewanżowy mecz w Elblągu, ale sześciobramkowa zaliczka z pierwszego meczu zapewniła Pogoni miejsce w finale rozgrywek. Decydujący o trofeum mecz rozegrany zostanie 12 maja w Kaliszu, a szczecinianki poznają w czwartek po mecz Perły Lublin z Zagłębiem Lubin.

W meczu w Elblągu Pogoń przez całą pierwszą połowę kontrolowały wynik. Szczecinianki przez moment prowadziły, a rywalkom nie pozwoliły odskoczyć na więcej niż dwie bramki. Nerwowo zrobiło się po przerwie, gdy Start kilka razy odskakiwał na cztery gole. Strat z pierwszego meczu w w Szczecinie (27:21) nie był jednak w stanie odrobić. ©℗(woj)