Piłka ręczna. Pogoń pokonała lidera

Data publikacji: 18 lutego 2023 r. 23:36
Ostatnia aktualizacja: 19 lutego 2023 r. 00:01
Mecz na szczycie Pogoni z Arką. Fot. Ryszard PAKIESER

W meczu 14. kolejki I ligi grupy A piłkarek ręcznych, drużyna SPR Pogoń Szczecin pokonała u siebie zespół SPR Arka Gdynia 21:19, a emocje trwały do ostatnich sekund spotkania.

I liga grupa A: SPR POGOŃ Szczecin - SPR ARKA Gdynia 21:19 (8:8)

POGOŃ: Korniluk, Adamska - Kuźmińska 7, Jurczyk 4, Rancić 4, Oleśkiewicz 4, Gierat 1, Ślęzak 1, Niełacna, Haławczak, Izdebska, Komorniak

Dopiero w szóstej minucie padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. Przez większą część pierwszej połowy mecz był bardzo wyrównany. Rywalki z Gdyni przez moment odskoczyły na trzy bramki (5:8), ale po karze dla jednej z zawodniczek, udało się Pogoni wrócić do gry i pierwsza połowa zakończyła się sprawiedliwym remisem.

Po przerwie lepiej grały szczecinianki, które prowadziły 11:8. Z biegiem czasu przeciwniczki odrobiły straty i w 40. minucie było 12:12. W dalszej części meczu Pogoń uciekała rywalkom na dwie, trzy bramki, ale po pewnym czasie traciła prowadzenie. W 55. minucie było 18:18. Kluczowa okazała się ostatnia minuta spotkania. Gospodynie prowadziły 20:19, a szczypiornistki Arki miały rzut karny, którego nie wykorzystała Matylda Mielewczyk, trafiając piłką w słupek. Po tym wydarzeniu Pogoń po raz ostatni zaatakowała w tym meczu, otrzymując rzut karny, którego pewnie wykorzystała Milica Rancić. Najlepsza zawodniczką w zespole gospodyń wybrano Paulinę Kuźmińską, która zdobyła 7 bramek, a w drugiej połowie była nie do zatrzymania. Warto wyróżnić także bramkarkę Pogoni - Sylwię Korniluk.

Wiceliderująca Pogoń ma 28 punktów i do prowadzącej Arki traci tylko dwa oczka.

W 12. kolejce I-ligowi piłkarze ręczni PGE KPR Gryfino przegrali wyjazdowy mecz z drużyną Szynaka Meble Jeziorak Iława 26:28.

I liga grupa A: SZYNAKA MEBLE Jeziorak Iława - PGE KPR Gryfino 28:26 (16:12);

PGE KPR Gryfino: Kłodziński, Jeziorny - Jarząbek 10, Gackowski 8, Blejsz 3, Telenga 3, Baliński 1, Kostrzewa 1, Fedeńczak, Klemens, Skrzypkowiak

Szczypiorniści z Gryfina źle rozpoczęli spotkanie. Najpierw przegrywali 1:5, a w 15. minucie 9:15. Do przerwy udało się zniwelować stratę do czterech bramek. W drugiej połowie Jeziorak utrzymywał przewagę z pierwszej części. W 50. minucie gospodarze prowadzili 25:19 i ostatecznie wygrali dwoma golami. Bardzo dobry mecz w zespole gości ponownie rozegrał Radosław Jarząbek, który rzucił 10 bramek. Była to siódma porażka PGE SPR Gryfino, który z dorobkiem 9. punktów zajmuje 6. miejsce w tabeli. ©℗ (PR)