niedziela, 22 lipca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka ręczna. Pogoń czeka na ligę zawodową

Piłka ręczna. Pogoń czeka na ligę zawodową

Piłka ręczna. Pogoń czeka na ligę zawodową
Data publikacji: 2016-07-21 08:37
Wywietleń: 996 144998

ZAWODOWA PGNiG Superliga mężczyzn ma wystartować we wrześni. To na razie jedyna oficjalna informacja o nowym sezonie w ekstraklasie piłkarzy ręcznych. Nie został ogłoszony, ani oficjalny skład ligi, regulamin, ani terminarz rozgrywek.

Całym przedsięwzięcie pilotuje sponsor tytularny polskiej piłki ręcznej PGNiG. To właśnie ta spółka wzięła na siebie wszystkie sprawy organizacyjne. Obecnie trwa proces licencyjny, a prezes zarządu spółki Superliga Łukasz Gontarek uspokaja , że zawodowa liga wystartuje na pewno we wrześniu. 

"Stajemy przed historyczną szansą na rozwój dyscypliny sportu, która przynosi wiele radości i dumy wszystkim nam, kibicom. Dzięki zaangażowaniu Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, Związku Piłki Ręcznej w Polsce oraz Klubów dokonuje się profesjonalizacja rozgrywek. Zaczynamy od najwyższego szczebla rywalizacji panów, ale w przyszłości jak najbardziej możliwe jest dołączenie do tego procesu ligi pań. Dokładamy wszelkich starań, by nowa odsłona rozgrywek była na każdym poziomie adresowana do was – kibiców. Ma być atrakcyjna wizualnie i sportowo...To również od kibiców zależy, czy uda nam się w pełni wykorzystać potencjał nowej formuły PGNiG Superligi. Wasza postawa przełoży się na zainteresowanie mediów, sponsorów i nowych sympatyków piłki ręcznej. Atmosfera, jaką będziecie budować na halach, oprawy meczowe, szacunek do zespołu i kibiców drużyny przyjezdnej, szacunek do arbitrów – to wszystko przełoży się na wizerunek PGNiG Superligi, a zarazem i możliwości dla wszystkich uczestniczących w rozgrywkach Klubów. Już teraz serdecznie zapraszamy do śledzenia kolejnych kroków Superligi oraz udziału w inauguracji sezonu i wydarzeniach towarzyszących, które odbędą się już we wrześniu" - napisał w liście otwartym do klubów i sympatyków piłki ręcznej Łukasz Gontarek.

Nie czekając na ostateczne rozstrzygnięcia Pogoń Szczecin już skompletowała skład na nowym sezon. Po odejściu z klubu trzech podstawowych graczy Łukasza Gieraka, Patryka Walczaka i Adama Morawskiego wydawało się, że trudno będzie znaleźć godnych następców.

Pogoń doprowadziła jednak do kilku spektakularnych powrotów swoich byłych graczy. Wojciech Zydroń wrócił w roli grającego trenera, a Bartosz Konitz  po rocznej przygodzie w Orlen Wiśle Płock znów będzie strzelał bramki dla Pogoni.

Wojciech Zydronia w pracy trenerskiej wspierać będzie Michal Bruna, a szkolenniowcy będą mieli do dyspozycji także trzech nowych zawodników. Patryka Walczaka zastąpi Arkadiusz Bosy. Doświadczony obrotowy grał w GSPR Gorzów drużynie z zaplecza Bundesligi HF Springe.

Bramki szczecińskiego będzie strzegł Paweł Matkowski strzegł będzie Paweł Matkowski, grający ostatnio w pierwszoligowej Siódemki Legnica. Do drużyny dołączy także leworęczny rozgrywający Tomasz Garbacewicz  Warmii Olsztyn. Skład uzupełnią także juniorzy ze szczecińskich klubów Adam Wąsowski i Krzysztof Karnacewicz.

Pogoń przygotowania do sezonu rozpocznie 25 lipca, a z drużyną od samego początku będzie Paweł Krupa, którego z gry w ostatnich miesiącach wyłączyła kontuzja. (woj)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy