Strona główna > Sport > Piłka ręczna. Pierwsza porażka Baltiki

Piłka ręczna. Pierwsza porażka Baltiki

Data publikacji: 2016-10-29 17:52
Ostatnia aktualizacja: 2016-10-29 17:52
Wywietleń: 265 167031

Nie udał się rewanż piłkarkom ręcznym Pogoni Baltica Szczecin za finał mistrzostw Polski z poprzedniego sezonu. Wicemistrzynie Polski ponownie okazały się gorsze od mistrzyń Polski i przegrały 21:25 (21:11). To pierwsza porażka szczecinianek w obecnym sezonie.

Pojedynek rozpoczął się znakomicie dla miejscowych. Dobra gra w defensywie sprawiła, że po 10 minutach gospodynie prowadziły 6:3. Selgros jeszcze w pierwszej połowie zdołał nieco zniwelować straty, ale pierwsza połowa zakończyła się jeszcze z minimalną przewagą Baltiki.

Szczecinianki znakomicie zaczęły drugą połowę. W 36 min. prowadziły 15:11, ale od tamtej pory inicjatywę przejęły rywalki. Wzmocniły grę w defensywie, w ataku miały większą siłę przebicia i wygrały dość pewnie. Okres gry od 36 do 60 minuty przyjezdne zakończyły wygraną 14:6.

Pogoń Baltica Szczecin – Selgros Lublin 21:25 (12:11).

Bramki dla szczecinianek zdobyły: Cebula – 5, Królikowska – 4, Bancilon – 3, Zawistowska – 2, Zimny – 2, Jaszczuk – 2, Kochaniak – 1, Szczecina – 1, Gadzina – 1.

I połowa: 5 min. - 1:3, 10 min. - 6:3, 15 min. - 7:5, 20 min. - 10:8, 25 min. - 11:9, 30 min. - 12:11.

II połowa: 35 min. - 14:11, 40 min. - 15:15, 45 min. - 17:18, 50 min. - 18:18, 55 min. - 20:22, 60 min. - 21:25.