środa, 12 sierpnia 2020.
Strona główna > Sport > Piłka ręczna. PGNiG Superliga wraca we wrześniu

Piłka ręczna. PGNiG Superliga wraca we wrześniu

Piłka ręczna. PGNiG Superliga wraca we wrześniu
Data publikacji: 2020-07-15 07:43
Wywietleń: 301 464769

5 września wznowi rozgrywki PGNiG Superliga piłkarzy ręcznych. Sandra SPA Pogoń w inauguracyjnym meczu nowego sezonu zmierzy się w Szczecinie z Wisłą Płock - wicemistrzem Polski z ośmiu ostatnich rozgrywek.

Władze ligi ogłosiły właśnie wstępny terminarz. Pierwsza runda potrwa od września do połowy grudnia. Potem, z uwagi na występ reprezentacji Polski w mistrzostwach świata ,nastąpi przerwa do lutego. Drugą rundę rozgrywek szczypirniści zakończą na początku czerwca.

Nadchodzący sezon będzie różnił się od wcześniejszych. Władze ligi zdecydowały o rezygnacji z fazy play-off, co oznacza, że mistrza Polski poznamy po rundzie zasadniczej. Istotną różnicą jest także termin rozgrywania spotkań. Jak zapowiada PGNiG Superliga, większość serii będzie odbywać się w weekendy.  

 - Staraliśmy się w tym trudnym czasie wyważyć wszystkie „za i przeciw” pomiędzy interesami klubów, reprezentacji Polski oraz atrakcyjnością ligi dla kibiców. Ogromny wpływ na naszą decyzję miał też przeładowany do granic możliwości kalendarz oraz dbałość o zdrowie i komfort zawodników. Będziemy uważnie śledzić rozgrywki, ale naszym zdaniem już teraz można śmiało powiedzieć, że zapowiadają się one najatrakcyjniej od kilku sezonów - skomentował Marek Janicki prezes Superligi.

Sandra SPA przygotowania do nowego sezonu rozpoczęła przed tygodniem. W składzie drużyny doszło drobnych zmian. Do Szczecina powrócił Łukasz Gierak, który ostatnie cztery lata spędził w niemieckim TuS N-Lübbecke, a z Pogonią pożegnał się Dymitro Horiha. Ukrainiec wrócił do Motoru Zaporoże.

Do treningów szczecińscy piłkarze ręczni wrócili po blisko 4 miesięcznej przerwie. Pierwszy tydzień przygotowań odbywał się w terenie, a od poniedziałku drużyna wróciła także do hali. Cały okres przygotowawczy Sandra SPA Pogoń spędzi w Szczecinie, za wyjątkiem wyjazdów na towarzyskie turnieje w Głogowie i Zabrzu. (woj)

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie