Data publikacji: 03 marca 2019 r. 18:53
Ostatnia aktualizacja: 03 marca 2019 r. 21:51

Boden Handboll IF - Pogoń Szczecin 22:28 (13:14) i 27:27 (13:13)
Pogoń: Krupa, Wawrzynkowska 1 - Płomińska 8 i 3, Cebula 5 i 8, Dezić 5 i 5, Agbaba 4 i 2, Wołoszyk 1 i 2, Szynkaruk 1 i 3, Bozović 1 i 1, Ubrańska 1 i 1, Kochaniak 1 i 2

Piłkarki ręczne Pogoni awansowały do półfinału europejskiego Challenge Cup. W dwumeczu w Szwecji okazały się lepsze od Boden Handboll IF. W tegorocznych pucharach Pogoń przeszła już trzy kolejne rundy i ma bilans czterech wygranych i dwóch remisów.

O awansie Pogoni zadecydowała sześciobramkową zaliczkę wywalczona w pierwszym meczu ćwierćfinałowym. Sobotnia potyczka nie zaczęła się dla szczecinianek optymistycznie. Po kilku minutach przegrywały 2:5. Pogoń szybko odrobiła straty i uzyskała przewagę czterech bramek. Na listę strzelców w tym fragmencie gry wpisała się m.in. bramkarka Wawrzynkowska.

Pogoń w końcówce pierwszej połowy miała jeszcze kilkuminutowym przestój, w czasie którego tylko raz pokonała bramkarkę rywalem i Boden na przerwę schodził ze strata jeden bramki. Po zmianie stron warunki dyktowała już Pogoń. Rewelacyjną, ponad 80-procentowa skuteczność rzutów utrzymywały Płomińska i Cebula, a ważne bramki zdobywała Dezić.

Niedzielny rewanż był bardziej wyrównany. Wprawdzie w II połowie Pogoń odskoczyła drużynie ze Szwecji na cztery bramki, ale miejscowe odrobiły straty i w końcówce doprowadziły do remisu.

W półfinale Pogoń zmierzy się ze zwycięzcą dwumeczu Rincon Fertilidad Malaga – H.V. Quintus. W pierwszym meczu ekipa Quintus wywalczyła trzybramkową zaliczkę, a rewanż zaplanowano 10 marca w Holandii.  ©℗(woj)