wtorek, 19 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka ręczna. Najgorszy mecz sezonu

Piłka ręczna. Najgorszy mecz sezonu

Piłka ręczna. Najgorszy mecz sezonu
Data publikacji: 2017-11-08 20:26
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-09 10:38
Wywietleń: 915 300193

SPR Pogoń Szczecin - Perła Lublin 15:29 (7:11)

Pogoń: Krupa, Wawrzynkowska - Blazević 3, Bancilon 3, Kochaniak 2, Królikowska 2, Koprowska 2, Zawistowska 1, Noga 1.

Na pięciu meczach skończyła się zwycięska passa Pogoni. Szczecińskie piłkarki musiały w środę uznać wyższość najskuteczniejszej drużyny superligi lubelskiej Perły. O końcowym wyniku zadecydowały fatalne początkowe fragmenty meczu i jego końcówka.

Bez wątpienia był to najgorszy występ Pogoni w tych rozgrywkach. Starcie z Perłą, podobnie jak wcześniejsze mecze z ligową czołówką,  pokazało, że szczeciniankom bardzo trudno będzie się w tym sezonie włączyć do walki o medale.

Pierwsza połowa meczu z Perłą była katastrofalna. Przez 19 minut szczecinianki nie potrafiły stworzyć groźnych akcji, popełniały błędy w ataku, gubiły piłki i miały na koncie zaledwie dwie bramki.

Niemoc strzelecka Pogoni trwała blisko 13 minut, a przerwała ją dopiero indywidualną akcją Kochaniak. Rezerwowa rozgrywająca dała sygnał do odrabiania strat i w kolejnych 10 minutach szczeciński zespół podwoił swój dorobek bramkowy.

Losy meczu mogły być rozstrzygnięte już do przerwy, a nie tylko Pogoń pokazywała się w tej części momenty fatalnej skuteczności. Podobne problemy miały lublinianki, które od 19 minuty ani razu nie trafiły do siatki Pogoni.

Duża w tym zasługa fantastycznie spisującej się w bramce Krupy, która w tej części odbiła kilka rzutów Perły. W końcówce pierwszej połowy za rzucenie piłką w twarzy rywalki czerwoną kartką ukarana została Gęga.

 Krupa znów przypomniała o sobie po przerwie, a jej klubowe koleżanki dobrze rozpoczęły drugie 30 minut. Strzeliły szybko kilka bramek i zbliżyły się do Perły na trzy trafienia. Pierwsze 15 minut II części było w końcu widowiskiem na miarę ligowe szlagieru.

Kibice mieli nadzieje, że będzie tak do końca, a Pogoń zdoła odwrócić losy spotkania. Tak było jednak tylko do ostatniego w spotkaniu gola Pogoni zdobytego przez Bancilon w 48 minucie (15:19). Od tego momentu szczecinianki nie zdobyły już bramki i ostatnie 12 minut przegrały 0:10.

To był ostatni występ Pogoni przed własną publicznością w tym roku. Za tydzień na zakończenie pierwszej rundy szczecinianki czeka jeszcze wyjazd do Kościerzyny, a później z uwagi na mistrzostwa świata nastąpi w rozgrywkach przerwa do styczna. ©℗(woj)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

remek
Struzik OUT
2017-11-09 08:11:06

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy