Data publikacji: 19 października 2016 r. 20:21
Ostatnia aktualizacja: 20 października 2016 r. 10:19

ZAGŁĘBIE Lubin - POGOŃ SANDRA SPA Szczecin 26:27 (9:14)

POGOŃ SANDRA SPA: Tatar - Krupa 9, Zydroń 5, Kniazieu 4, Jedziniak 4, Bruna 2, Grzegorek 2, Konitz 1.

PIERWSZE zwycięstwo od blisko czterech tygodni i drugie w sezonie odnieśli piłkarze ręczni Pogoni Sandra SPA. Skutecznością w tym spotkaniu zaimponował Krupa, a w szczecińskiej bramce rewelacyjnie spisywał się Tatar.

Pogoń przejęła inicjatywę w tym meczu od 15 minuty. Wówczas to serią świetnych interwencji popisał się Tatar,  a w ofensywie nie do zatrzymania był Krupa, która przed przerwą pięć razy trafił do siatki rywali.

Drugą połowę szczecinianie rozpoczęli od pięciobramkowego prowadzenia, ale wraz z upływam czasu Zagłębie odrabiało straty. Gospodarze zbliżyli się na jednego gola i ostatnie 10 minut mecz toczył się bramka za bramkę. Zagłębie nie zdołało doprowadzić do remisu, a karne bezbłędnie egzekwował Zydroń.

To właśnie grający trener Pogoni zdobył trzy bramki w ostatnich fragmentach meczu, a dwie kolejne dorzucił Jedziniak. Pogoń na dwie minuty przed końcem prowadziła 24:27, ale goście zdołali w ostatnich emocjonujących sekundach zmniejszyć rozmiary porażki. ©℗ (woj)