Piłka ręczna. Kusy ze złotem

Data publikacji: 21 marca 2023 r. 19:23
Ostatnia aktualizacja: 21 marca 2023 r. 19:52
Walka o złoty medal była bardzo zacięta, ale występujące w czerwonych strojach szczecinianki wygrały wysoko. Fot. Ryszard PAKIESER

Zawodniczki Kusego Szczecin zostały mistrzyniami Polski w piłce ręcznej juniorek! W finałowym turnieju Final Four w hali przy ul. Twardowskiego szczecińska drużyna trenerki Magdaleny Michniewicz najpierw wygrała w półfinale z MKS PR Gniezno 38:36 (19:18), a następnie w meczu o złoto rozgromiła UKS Dziewiątkę Legnica 25:18 (12:6).

Najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana rozgrywająca Kusego Lidia Haławczak, a królową strzelczyń została jej koleżanka klubowa Zuzanna Zimnicka. Najlepsza bramkarką została Dominika Rusin z drużyny srebrnych medalistek z Legnicy. W najlepszej siódemce turnieju finałowego znalazły się szczecinianki: Emilia Jałowicka, Julia Oleśkiewicz i Paulina Kuźmińska. Ponadto w złotej szczecińskiej drużynie wystąpiły: Oliwia Ćwiertnia, Oliwia Panczenko, Wiktoria Bieńkowska, Hanna Podwyszyńska, Natalia Bielak, Oliwia Onifaciuk, Nina Klimek, Wiktoria Rympel, a w kadrze były także: Oliwia Piotrowska, Anna Rzążewska i Karolina Kosińska.

Brązowy medal zdobyły juniorki MKS-u PR Gniezno, które w meczu o III miejsce wysoko pokonały MTS Kwidzyn 36:23. (mij)