czwartek, 21 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka ręczna. Konitz wraca do Pogoni

Piłka ręczna. Konitz wraca do Pogoni

Piłka ręczna. Konitz wraca do Pogoni
Data publikacji: 2016-07-14 13:49
Ostatnia aktualizacja: 2016-07-14 13:49
Wywietleń: 1212 144119

Wojciech Zydroń w roli grającego trenera oraz Bartosz Konitz wracający po rocznej przygodzie w Orlen Wiśle Płock to najgłośniejsze transfery Pogoni Szczecin przed sezonem 2016/2017.

Duet szkoleniowców Wojciech Zydroń – Michal Bruna w nadchodzącym sezonie będzie prowadził szczypiornistów Pogoni Szczecin. Obaj jednak nie zamierzają kończyć kariery, pomagać będą zespołowi także na boisku. Dla Zydronia to powrót do klubu po rocznym pobycie w 3. Bundeslidze w zespole HSV Insel Usedom.

Trenerzy będą mieli do dyspozycji także nowych zawodników. Do Szczecina wraca reprezentant kraju i uczestnik mistrzostw Europy, które w styczniu 2016 roku odbywały się w Polsce Bartosz Konitz. 32-letni rozgrywający obecnie kończy rehabilitację kontuzjowanego barku.

Na kole Patryka Walczaka zastąpi Arkadiusz Bosy. 30 – letni obrotowy w Polsce jest znany głównie z występów w GSPR Gorzów skąd w 2011 roku wyjechał do 3. Bundesligi. Do Szczecina trafił z zaplecza najlepszej ligi świata drużyny HF Springe.
Bramki szczecińskiego klubu po dwuletniej przerwie strzegł będzie Paweł Matkowski, który wcześniej bronił barw pierwszoligowej Siódemki Legnica.

Do drużyny dołączy także Tomasz Garbacewicz. Leworęczny rozgrywający miał trzyletni rozbrat z piłką ręczną spowodowany kontuzjami kolana.

28 – letni wychowanek Zewu Świebodzin po skończeniu SMS – u Gdańsk swoją karierę kontynuował w Warmii Tavelland Olsztyn. W Szczecinie dostanie szansę powrotu na boisku i odbudowanie się po kontuzjach. Skład uzupełnią także najzdolniejsi juniorzy ze szczecińskich klubów Adam Wąsowski i Krzysztof Karnacewicz.

Pogoń przygotowania do sezonu wznowi 25 lipca i oprócz zaplanowanych turniejów w Kaliszu i Głogowie przygotowywać się będzie na własnych obiektach. (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy