Czwartek, 13 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Piłka ręczna. Gwardia najlepsza, Sandra trzecia

Data publikacji: 19 sierpnia 2023 r. 23:07
Ostatnia aktualizacja: 21 sierpnia 2023 r. 15:14
Piłka ręczna. Gwardia najlepsza, Sandra trzecia
W półfinałowym pojedynku Pogoni z Gwardią nie brakowało ostrych starć. Fot. Ryszard PAKIESER  

W sobotę w hali przy ul. Twardowskiego rozegrano turniej piłkarzy ręcznych Szczecin Cup 2023, w której udział wzięły cztery drużyny, a zwyciężyła Kospel Gwardia Koszalin przed Sandrą SPA Pogoń II Szczecin, Sandrą SPA Pogoń I Szczecin i PGE KPR Gryfino.

W półfinałach Sandra SPA Pogoń II pokonała PGE KPR Gryfino 32:28, a Sandra SPA Pogoń I uległa po rzutach karnych Kospel Gwardii Koszalin 25:25 (karne 4:5). W meczu o 3. miejsce przygotowująca się do gry w Lidze Centralnej (po spadku z PGNiG Superligi) Sandra SPA Pogoń I rozgromiła II-ligowy PGE KPR Gryfino 36:13, a w finale gwardziści wygrali z rezerwami Sandry 26:20.

Kluczowym wydarzeniem dla całego turnieju był półfinałowy mecz pierwszego zespołu Pogoni z Gwardią Koszalin, w którym na 30 sekund przed końcem meczu szczecinianie prowadzili jeszcze 25:23 i posiadali piłkę, a jednak nie utrzymali dwubramkowej przewagi, ostatecznie przegrywając w rzutach karnych. Pocieszający jest fakt, że błędy w końcówce zdarzyły się szczecinianom w turnieju sparingowym. Pogoń prowadziła przez cały mecz różnicą 2-3 bramek, a mogła wyżej, lecz była nieskuteczna. W meczu o 3. miejsce wygrała już zdecydowanie z gryfinianami. ©℗ (PR)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA