sobota, 23 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka ręczna. Frelek trenerem Sandry

Piłka ręczna. Frelek trenerem Sandry

Piłka ręczna. Frelek trenerem Sandry
Data publikacji: 2017-05-22 13:11
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-23 12:03
Wywietleń: 659 259563

Piotr Frelek zastąpi duet trenerów Rafał Biały – Sławomir Fogtman i poprowadzi szczypiornistów Sandry SPA Pogoni Szczecin w nadchodzącym sezonie 2017/2018. Ponadto zespół wzmocni bramkarz Sebastian Zapora i wracający z wypożyczenia Patryk Biernacki.

46 – letni szkoleniowiec jest bardzo dobrze znany w Szczecinie. Jesienią 2010 roku trafił do klubu, jako zawodnik i w 2012 roku walnie przyczynił się do awansu do Superligi wtedy drużyny GAZ-SYSTEM Pogoni.

W styczniu 2013 r. przeniósł się do HSV Insel Usedom, gdzie występował najpierw jako zawodnik, później grający trener, a w ostatnim sezonie 2016/2017 już tylko jako szkoleniowiec wyspiarzy. Drużynę wyspiarzy Piotr Frelek wprowadził do 3.Bundesligi, której nie zdołał utrzymać w tej klasie rozgrywkowej. W zakończonym sezonie w 4 Lidze zespół HSV Insel Usedom uplasował się na 5 miejscu.

Piotr Frelek w Szczecinie drużynę prowadził będzie samodzielnie, ale zawsze będzie mógł liczyć na pomoc Rafała Białego czy Sławomira Fogtmana.

- Nie ukrywam, że jak Piotrek zadzwoni i poprosi o pomoc to oczywiście nie odmówię. Dla Chudego PGNiG Superliga to nowe wyzwanie, my z trenerem Sławkiem jesteśmy już tej lidze z przerwami 5 lat więc, gdzieś tam radą na pewno będziemy służyć, ale pełną kontrolę nad zespołem będzie miał Piotrek – zaznaczył Rafał Biały, który wraca do roli Dyrektora Sportowego Klubu.

Wraz z trenerem do Szczecina wraca z wypożyczenia także lewo rozgrywający Patryk Biernacki, który bardzo udanie zaprezentował się w barwach wyspiarskiego klubu.

Kolejnym zawodnikiem, który w sezonie 2017 – 2018 będzie występował w barwach szczecińskiej drużyny to grający do tej pory w Azotach Puławy bramkarz Sebastian Zapora. 29 – letni bramkarz to wychowanek MOSiR Zabrze, z którego trafił do SMS Gdańsk. Po zakończeniu liceum występował także przez 6 lat w Chrobrym Głogów, KPR Legionowo, a ostatnie 3 lata spędził w Puławach. W Szczecinie zastąpi wracającego do Bośni i Hercegowiny Edina Tatara. (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy