poniedziałek, 18 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka ręczna. Dzika karta przyznana

Piłka ręczna. Dzika karta przyznana

Piłka ręczna. Dzika karta przyznana
Data publikacji: 2017-06-27 16:37
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-27 16:41
Wywietleń: 440 272466

Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej (IHF) podjęła decyzję o przyznaniu Polsce „dzikiej karty” na kobiece Mistrzostwa Świata Niemcy 2017. W czerwcu reprezentacja naszego kraju przegrała kwalifikacyjny dwumecz do tej imprezy z mistrzyniami olimpijskimi Rosjankami.

- Informacja o możliwości otrzymania „dzikiej karty" pojawiła się po spotkaniu w Koszalinie. Przed i w czasie rywalizacji byliśmy skupieni na walce sportowej. Systematyczne granie spotkań na dużych imprezach uczy wielu rzeczy i daje możliwość stawania się lepszym, co w przyszłości zaowocuje sukcesem sportowym. Głęboko w to wierzę - mówi II trener kadry i szkoleniowiec Pogoni Baltica Adrian Struzik.

O przyznaniu Polsce „dzikiej karty" zdecydowały wyniki Polski w dwóch ostatnich turniejach o mistrzostwo świata. W 2103 roku w Serbii i przed dwoma laty w Danii nasza reprezentacja kończyła rywalizację na 4. miejscu. Biało-czerwone będą jedną z piętnastu europejskich reprezentacji na mistrzostwach. Ogółem zagrają w nich 24 ekipy. Polki rywalki grupowe poznają 27 czerwca. Mistrzostwa w Niemczech rozegrane zostaną w dniach 1-17 grudnia w sześciu miastach - Hamburgu, Bietigheim-Bissingen, Oldenburgu, Magdeburgu, Lipsku i Trewirze. Złotego medalu zdobytego przed dwoma laty w Danii bronić będą  Norweżki.

Jednym z etapów przygotowań do mistrzostw świata będą dwa turnieje międzynarodowe w Japonii, w których Polska wystąpi w pierwszej połowie sierpnia. W kadrze na azjatyckie tournee znalazła się nowa rozgrywająca Pogoni Baltica Natalia Nosek. Zawodniczka ma już za sobą debiut w seniorskiej kadrze, a w ostatnim meczu kwalifikacyjnym do MŚ z Rosją zdobyła bramkę.

(woj)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy