Piłka ręczna. Domowa porażka z dużym niedosytem [GALERIA]

Data publikacji: 20 stycznia 2024 r. 20:57
Ostatnia aktualizacja: 20 stycznia 2024 r. 21:20
Piłka ręczna. Domowa porażka z dużym niedosytem

W 10. kolejce Ligi Centralnej Kobiet, piłkarki ręczne SPR Pogoni przegrały we własnej hali z Suzuki Korona Handball Kielce.

SPR Pogoń Szczecin - Suzuki Korona Handball Kielce 25:30 (12:16)

SPR Pogoń: Zimny, Ćwiertnia - Białowąs 8, Jałowicka 6, Zimnicka 4, Włodarczyk 3, Koprowska 2, Piotrowska 1, Sikora 1, Jura, Panczenko, Jakóbowska, Nawrocka

Początek meczu należał do kielczanek, które narzuciły wysokie tempo i po 10 minutach prowadziły 6:2. W naszym zespole kiepsko rzucała Oliwia Piotrowska, która zdobyła w tym czasie tylko jedną bramkę i przestrzeliła rzut karny. W 20. minucie szczecinianki zbliżyły sie na odległość dwóch bramek (9:11), a czerwoną kartkę otrzymała zawodniczka z Kielc - Nikola Leśniak. Niestety, grająca w przewadze ekipa z grodu Gryfa popełniła dużo błędów w ofensywie, a rywalki zdobywały bramki z kontrataku i do przerwy utrzymały czterobramkową przewagę.

Na początku drugiej połowy lepiej wyglądały gospodynie, a w ich bramce dobrze spisywała się Katarzyna Zimny. Szczypiornistki Pogoni ponownie zbliżyły się na dwa trafienia (15:17), ale nie wykorzystały wielu dobrych szans, które powinny zakończyć się golem. Był to kluczowy moment tego pojedynku. Z biegiem czasu Korona wróciła na właściwe tory i regularnie zaczęła zdobywać bramki, do końca pilnując korzystnego wyniku.

MVP meczu w zespole przyjezdnym wybrana została bramkarka Korony - Nina Smelcerz, zaś w Pogoni zdobywczyni 8 bramek - Kamila Białowąs. Seria trzech zwycięstw z rzędu SPR Pogoni została zakończona. ©℗ (PR)