Piłka ręczna. Ćwierćfinał nie dla Sandry

Data publikacji: 20 stycznia 2019 r. 20:37
Ostatnia aktualizacja: 20 stycznia 2019 r. 20:37

1/8 Pucharu Polski piłkarzy ręcznych: SANDRA SPA POGOŃ Szczecin - GWARDIA Opole 30:40 (15:22)

POGOŃ: Zapora, Teterycz - Wąsowski 7, Fedeńczak 7, Jońca 6, Jedziniak 4, Zaremba 4, Bosy 1, Matuszak 1, Krupa, Mróz, Krysiak, Rybski, Miłek

W okresie przygotowawczym do rewanżowej rundy PGNiG Superligi oba zespoły przystąpiły do pucharowej rozgrywki w osłabionych składach z powodu licznych kontuzji. W Pogoni nie mogli wystąpić Biernacki, Bartosik, Krupa, Krysiak oraz Rybski, ale nie w pełni sił był także bramkarz Zapora, który na parkiecie pojawił się dopiero po przerwie. Nie udało się także dopiąć transferowych spraw z Ukraińcem Horihą.

Już po pierwszych minutach przewagę osiągnęli opolanie, którzy na przerwę schodzili z 7-punktową przewagą. W zespole gości szczególnie trudny do zatrzymania był skrzydłowy Mauer, który w całym spotkaniu strzelił aż 13 goli.

Szczecinianie w akcjach ofensywnych jeszcze potrafili sobie radzić, ale w defensywie znacznie ustępowali rywalom i w takim składzie oraz zaprezentowanej formie nie mieli szans na awans do ćwierćfinału. ©℗ (mij)