Data publikacji: 17 października 2018 r. 21:01
Ostatnia aktualizacja: 17 października 2018 r. 21:23

Start Elbląg - SPR Pogoń 24:29 (11:10)

Pogoń: Krupa, Prunster - Blazević 7, Wołoszyk 7, Cebula 3, Bozović 2, Janas 2, Dezić 2, Zawistowska 2, Agbaba 2, Del Balzo 1, Szynkaruk 1, Kochaniak.

Piąte zwycięstwo w sezonie odniosły piłkarki ręczne SPR Pogoni. Szczecinianki wywalczyły komplet punktów w Elblągu udowadniając swoją dominację w II połowie spotkania.

Początek meczu nie był w wykonaniu Pogoni udany. W pierwszych 10 minutach zdołały tylko raz pokonać bramkarkę Startu i ten fragment meczu przegrały 5:1. Szczecinianki uspokoiły grę w kolejnych fragmentach pierwszej połowy i doprowadziły do wyrównania w 15 minucie. Kilka chwil później objęły nawet prowadzenie, ale to Start schodziła na przerwę z lepszym dorobkiem bramkowym.

Po przerwie szczecinianki niepodzielnie rządziły już na boisku.  Szybko odzyskały prowadzenie, aby odskoczyć Startowi na pięć bramek i w końcówce kontrolować już przebieg spotkania. ©℗(woj)