poniedziałek, 18 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka ręczna. Celem powrót do czołówki

Piłka ręczna. Celem powrót do czołówki

Piłka ręczna. Celem powrót do czołówki
Data publikacji: 2016-09-07 13:37
Ostatnia aktualizacja: 2016-09-08 19:19
Wywietleń: 849 153920

Po roku przerwy piłkarze ręczni Pogoni Szczecin chcą wrócić do ligowej czołówki.

- Poprzedni sezon z założenia miał być gorszy. Zespół osłabiliśmy świadomie, by mieć płynność finansową. Teraz drużyna jest mocniejsza” - powiedział dyrektor sportowy klubu Rafał Biały.

Jako atuty wymienia przede wszystkim powroty Wojciecha Zydronia i Bartosza Konitza oraz Tomasza Garbacewicza i Pawła Krupy. Trzej ostatni wracają do gry po kontuzji. Garbacewicz jest już w pełni sprawny, Krupa miał roczną przerwę, a Konitz trenuje na 100 procent, ale decyzja o jego powrocie do gry podjęta zostanie w przyszłym tygodniu.

- Lepiej zaczekać chwilę dłużej niż za szybko wrócić na parkiet i potem mieć kolejne pół roku przerwy. Nie chcemy ryzykować. Bartek ma być zbyt ważnym ogniwem drużyny, by podejmować ryzyko. W meczu inauguracyjnym w Legionowie na pewno nie zagra - podkreślił Biały.

Po stronie strat trzeba wymienić przede wszystkim dwa nazwiska - reprezentant kraju na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro Łukasz Gierak przeszedł do TuS N-Luubecke, a kołowy Patryk Walczak do Vive Kielce.

Tego ostatniego zastąpić ma na kole Arkadiusz Bosy, który przeszedł do Szczecina z grającego w 2. Bundeslidze HF Springe. Do Pogoni wraca także z Siódemki Miedzi Legnica bramkarz Paweł Matkowski, który ma uzupełnić pozycję po odejściu Pawła Morawskiego.

Ciekawostką będzie prowadzenie drużyny przez duet grających trenerów: Wojciecha Zydronia i Michala Brunę. Obaj debiutują w roli trenerów, choć Zydroń od dawna pracuje ze szczecińską młodzieżą. Duet trenerski zastąpił latem Antoniego Pareckiego, któremu w czerwcu skończył się kontrakt z klubem.

Klub od tego sezonu będzie występować pod nową nazwą - Sandra SPA Pogoń Szczecin. Sandra SPA, to prywatny ośrodek wypoczynkowy w Pogorzelicy i Karpaczu, należący do zachodniopomorskiego biznesmena Janusza Zalewskiego.

- Nasza umowa jest wieloletnia. Na dłużej będziemy występować pod nazwą uwzględniającą sponsora tytularnego - zapewnił Biały.

Komentarze

Krupa miał roczną przerwę???
O jakim Krupie jest mowa bo chyba nie o Pawle.
2016-09-08 19:00:40

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy