Piłka ręczna. Baltica rozbiła Łączpol (FILM)

Data publikacji: 23 stycznia 2016 r. 18:39
Ostatnia aktualizacja: 28 maja 2016 r. 22:39

Piłkarki ręczne Pogoni Baltica Szczecin rozgromiły we własnej hali Łączpol Gdańsk 32:22 (20:9). Była to pierwsza tegoroczna wygrana podopiecznych trenera Struzika we własnej hali.

Szczecinianki zapewniły sobie zwycięstwo już przed przerwą. Grały pomysłowo w ataku, dobrze w defensywie i wyprowadzały skuteczne kontry. Ich przewaga była przygniatająca i spowodowała, że po przerwie emocji praktycznie zabrakło.

Gdańszczanki po przerwie zagrały bardziej skoncentrowane, czego nie można było powiedzieć o Pogoni. Szczecinianki potrzebowały więcej czasu, aby wejść na odpowiednie obroty.

Po nieudanym początku w drugiej połowie, później opanowały sytuację i mimo wielu roszad w składzie zdołały jeszcze powiększyć przewagę.

Pogoń Baltica Szczecin – Łączpol Gdańsk 32:22 (20:9)

Bramki dla szczecińskiego zespołu zdobyły: Zimny – 6, Masna – 5, Gadzina – 4, Stasiak – 3, Sabała – 3, Zawistowska – 3, Koprowska – 2, Szczecina – 2, Głowińska – 1, Jaszczuk – 1, Noga – 1, Jurczyk – 1.

I połowa: 5 min. - 2:1, 10 min. - 7:3, 15 min. - 10:6, 20 min. - 14:7, 25 min. - 15:7, 30 min. - 20:9.

II połowa: 35 min. - 21:11, 40 min. - 24:17, 45 min. - 26:18, 50 min. - 28:19, 55 min. - 29:21, 60 min. - 32:22.