czwartek, 21 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka ręczna. Baltica pozyskała reprezentantkę Polski

Piłka ręczna. Baltica pozyskała reprezentantkę Polski

Piłka ręczna. Baltica pozyskała reprezentantkę Polski
Data publikacji: 2017-03-03 20:10
Wywietleń: 539 219784

Baltica Pogoń Szczecin zakontraktowała od nowego sezonu utalentowaną zawodniczkę Natalię Nosek. Nominalna prawo rozgrywająca aktualnie reprezentuje barwy SMS Płock w 1 lidze. Niespełna 19 letnia zawodniczka związała się z Pogonią Baltica 3 letnim kontraktem.

Nosek ma w swojej karierze występy w kadrze juniorskiej, młodzieżowej oraz seniorskiej. Brała udział m.in. w odbywających się niedawno Mistrzostwach Europy w Szwecji.

- Pilna, ambitna, zaangażowana na treningach, uparta, wie czego chce. Mocna psychicznie, z chłodną głową, bez żadnych oporów przed grą ze starszymi zawodniczkami…- powiedział o niej Krzysztof Kutrzeba, trener z którym stawiała pierwsze kroki w handballu.

Natalia swoją przygodę z piłką ręczną rozpoczęła w Uczniowskim Klubie Sportowym „Alfa Szarów” działającym przy szkole podstawowej do której uczęszczała w rodzinnej miejscowości.

Wyróżniającą się szczypiornistkę zauważyli trenerzy, którzy dzięki współpracy z MOSiR Bochnia zapewnili jej możliwość trenowania w tymże klubie. Kolejnym etapem było przejście do SMS ZPRP Płock i tutaj gra zaczęła się na poważnie. Zespół z Płocka występuje w 1 lidze, co dało możliwość pokazania się szerszej publiczności.

Perspektywiczną i utalentowaną zawodniczkę szybko dostrzegli trenerze juniorskiej reprezentacji Polski zapraszając ją w 2013 roku na konsultacje. Od tego momentu kariera Nosek poszybowała w górę, kolejne dobre występy, gra w kadrze młodzieżowej, kilkanaście zgrupowań – to wszystko sprowadzało się do jednego.

Mimo młodego wieku zawodniczka znalazła uznanie w oczach trenera reprezentacji Polski – Leszka Krowickiego, który powołał ją na odbywające się w grudniu ubiegłego roku Mistrzostwa Europy w Szwecji. Samo powołanie oraz możliwość uczestniczenia w turnieju takiej rangi było dla niej bezcennym doświadczeniem oraz nauką, która w niedalekiej przyszłości na pewno zaowocuje. (par)

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy