Wtorek, 16 kwietnia 2024 r.

Piłka ręczna. Baltica ograła mistrza w jego hali !

Data publikacji: 31 stycznia 2016 r. 21:17
Ostatnia aktualizacja: 31 stycznia 2016 r. 21:17

Piłkarki ręczne Pogoni Baltica Szczecin sprawiły ogromną niespodziankę i pokonały na wyjęździe mistrzynie Polski, drużynę Selgrosu Lublin 30:25 (13:11).

Bramki dla szczecinianek zdobyły: Stasiak – 8, Szczecina – 6, Jaszczuk – 4, Królikowska – 3, Gadzina – 3, Głowińska – 3, Koprowska – 2, Zawistowska – 1.

Miejscowe, jako pierwsze strzeliły bramkę na 1:0 i było to jedyne prowadzenie mistrzyń Polski w tym meczu. Przed przerwą udawało im się co najwyżej remisować, ale po zmianie stron już cały czas przegrywały, choć kontakt cały czas miały.

W drużynie trenera Struzika pierwszoplanowa postacią była Stasiak, która zdobyła aż 8 bramek. Dla szczecińskiej reprezentantki Polski mecze z Selgrosem są szczególne, bowiem to z tego klubu przyszła do Pogoni Baltiki.

Dzielnie wspierała ją Szczecina, która zdobyła 6 goli. W bramce znakomicie spisywała się Płaczek, która w pierwszej połowie obroniła aż trzy rzuty karne,

Po zmianie stron w zdobywanie goli włączyła się Jaszczuk. Wszystkie swoje cztery bramki zdobyła właśnie w drugiej połowie.

I połowa: 5 min. - 1:2, 10 min. - 2:3, 15 min. - 5:7, 20 min. - 8:8, 25 min. - 9:10, 30 min. - 11:13.

II połowa: 35 min. - 12:14, 40 min. - 16:17, 45 min. - 17:20, 50 min. - 20:22, 55 min. - 22:24, 60 min. - 25:30.