Piłka ręczna. Baltica o krok od finału

Data publikacji: 30 kwietnia 2016 r. 17:51
Ostatnia aktualizacja: 28 maja 2016 r. 22:40

Piłkarki ręczne Pogoni Baltica Szczecin są bardzo blisko awansu do finału play off o mistrzostwo Polski. W trzecim półfinałowym spotkaniu pokonały na wyjeździe Vistal Gdynia 24:23 (14:12) i potrzebują już tylko jednej wygranej, by zagrać w wielkim finale i zapewnić sobie przynajmniej srebrne medale.

Mecz, podobnie jak dwa poprzednie rozgrywane w Szczecinie, miał bardzo dramatyczny przebieg. Początek należał do szczecinianek, które objęły prowadzenie 7:3. Gdynianki zdołały jednak wyrównać na 7:7, a następnie objęły prowadzenie 12:10. Końcówka pierwszej połowy ponownie należała do podopiecznych trenera Struzika, które na przerwę schodziły z dwubramkowym prowadzeniem.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia szczecinianek, które podwyższyły prowadzenie na 16:12. Gdynianki nie dawały za wygraną, doprowadziły do wyrównania, ale w końcówce znów lepiej spisały się szczecinianki. W ostatniej akcji meczu prowadziły 24:23, grały w osłabieniu, ale miały piłkę i nie pozwoliły na stratę.

Czwarty mecz pomięzy obu drużynami odbędzie się w niedzielę. Jeżeli szczecinianki wygrają, to zapewnią sobie awans do finału. Jeżeli przegrają, to piąty decydujący mecz rozegrany zostanie w Szczecinie.

Vistal Gdynia - Pogoń Baltica Szczecin 23:24 (12:14)

Bramki dla Pogoni Baltica zdobyły: Zawistowska - 5, Stasiak - 4, Bancilon - 3, Noga - 3, Królikowska - 3, Jaszczuk - 2, Zimny - 2, Szczecina - 1, Głowińska – 1.