Data publikacji: 28 lutego 2018 r. 21:05
Ostatnia aktualizacja: 28 lutego 2018 r. 21:16

SPR Pogoń – GTPR Gdynia 28:25 (16:10)

SPR Pogoń: Wawrzynkowska, Krupa – Nosek 5, Gadzina 5, Blazević 4, Bancilon 4, Królikowska 3, Zawistowska 2, Kochaniak 1, Noga 1, Cebula 1, Marcikowa 1, Koprowska 1

Piłkarki Pogoni zrewanżowały się mistrzyniom Polski za dwie porażki w superlidze i wyeliminowały zespół z Gdyni z rozgrywek Pucharu Polski.

Zespoły Pogoni i GTPR spotkały się po raz ostatni przed dwoma tygodniami. Wówczas w hali przy ul. Twardowskiego gdynianki wygrały 32:25. Szczecinianki od pierwszych minut pucharowej potyczki udowadniały, że o tamtym niepowodzeniu już zapomniały.

Rozpoczęły spotkanie od efektownego prowadzenia 5:0. Przyjezdne dopiero w 6. minucie po raz pierwszy trafiły do siatki Pogoni. Duża w tym zasługa bramkarki Wawrzynkowskiej, która popisała się pięcioma skutecznymi interwencjami.

Już jednak po 18 minutach gry szczecinianki straciły całą przewagę, mając kłopoty z pokonaniem strzegącej bramki GTPR Kordowieckiej. Mistrzynie Polski zaczęły tymczasem grać skuteczniej i w 12 minut zdobyły osiem bramek. Pogoń miała jednak efektowną końcówkę I części. Twarda defensywy i pięć bramek z rzędu dały naszej drużynie kolejne wysokie prowadzenie.

Następny dobry okres gry Pogoń miała w pierwszych 15 minutach II połowy. W 45. minucie prowadziły już dziesięcioma bramkami. Prowadzenie mogłoby być jeszcze wyższe, gdyby nie trzy zmarnowane rzuty karne.

Oba zespoły grały twardo w obronie i w całym meczu zawodniczki Pogoni ukarane zostały 20 minutami karnymi, i przez moment musiały sobie radzić nawet w czteroosobowym składzie. GTPR do końca meczu nie rezygnował z walki o półfinał Pucharu Polski, ale zdołał tylko zniwelować straty.

Obok Pogoni w półfinale tych rozgrywek zagrają jeszcze: Zagłębie Lubin, Perła Lublin i Start Elbląg. W tej fazie Puchar Polski toczyć się już będzie systemem mecz i rewanż. ©℗