Niedziela 25 lipca 2021r. 
REKLAMA

Piłka plażowa. Z Tomaszem Wydmuszkiem o mistrzostwa świata

Data publikacji: 2021-06-16 18:02
Ostatnia aktualizacja: 2021-06-16 18:07
Piłka plażowa. Z Tomaszem Wydmuszkiem o mistrzostwa świata
Tomasz Wydmuszek Fot. Facebook  

Pod wodzą szczecinianina Tomasza Wydmuszka reprezentacja Polski w piłce plażowej rozpocznie w czwartek w Portugalii udział w Euro Beach Soccer League. Turniej w Nazare będzie stanowił ostatni sprawdzian formy Biało-Czerwonych przed rozpoczynającymi się w poniedziałek eliminacjami mistrzostw świata, których finały odbędą się w tym roku w Rosji.

Grupowymi rywalami Polaków w Eurolidze są Włosi, Szwajcarzy i Francuzi. Z tymi rywalami zmierzą się w trzech kolejnych dniach. Dwie najlepsze drużyny z grupy awansują do finałów.

– Nasz cel to dwie wygrane i awans do finałów. Nie chcemy się oglądać na wyniki innych meczów, tylko zaliczyć dwa zwycięstwa – zapowiada na oficjalnym portalu PZPN Tomasz Wydmuszek.

Dużo ważniejsze granie rozpocznie się jednak w poniedziałek 21 czerwca, kiedy to w Nazare rozpoczną się eliminacje mistrzostw świata. Rywalami naszej kadry będą reprezentacje Hiszpanii, Białorusi oraz rywal wyłoniony w preeliminacjach. Dwie najlepsze drużyny z grupy awansują do fazy pucharowej (1/8). Na mistrzostwa świata do Moskwy pojadą cztery najlepsze ekipy turnieju, tak więc należy dostać się do półfinału.

Asystentem trenera Tomasza Wymuszka, na co dzień grającego na trawiastych boiskach w Ehrle Dobra, jest koszaliński szkoleniowiec Wojciech Polakowski. Arbitrem podczas obu turniejów będzie szczeciński sędzia Łukasz Ostrowski.

(DJ)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ