Piłka nożna. Zwycięstwa Vinety oraz Iskierki [GALERIA]

Data publikacji: 02 kwietnia 2022 r. 23:47
Ostatnia aktualizacja: 03 kwietnia 2022 r. 08:11
Piłka nożna. Zwycięstwa Vinety oraz Iskierki
Szczecińska Stal na Kresowej pokonała swoją imienniczkę z Lipian, występującą w białych strojach. Fot. Ryszard PAKIESER

W piłkarskiej IV lidze rozegrana została 24. kolejka spotkań, a Vineta Wolin odniosła piąte zwycięstwo z rzędu, pokonując na wyjeździe Darłovię Darłowo 1:0 po golu Kryspina Leśniaka i awansowała na I miejsce w tabeli.

Pierwszą porażkę w lidze zanotowała Flota Świnoujście, która przegrała u siebie z Gwardią Koszalin aż 0:4, a hat-tricka w tym spotkaniu uzyskał Wiktor Sawicki.

Chemik Police do przerwy przegrywał 0:1, ale ostatecznie zwyciężył z Olimpem Gościno 4:2, strzelając dwie bramki w 90 minucie, a autorami goli byli Dominik Dąbrowski i Manuel Ponce Garcia.

Jeziorak Załom w dość kontrowersyjnych okolicznościach stracił gola w 93 minucie w meczu z Orłem w Wałczu i przegrał. Wcześniej po rzucie karnym do wyrównania doprowadził Dawid Kapczyński, a czerwoną kartką ukarany został trener Jezioraka - Maciej Majewski.

Pod koniec spotkania w Kołobrzegu, Ina straciła trzy gole (między 83 a 88 minutą) i wysoko przegrała z Raselem Dygowo 1:4. W rundzie wiosennej zespół z Goleniowa stracił już 16 bramek.

• • •

W 19. kolejce Klasy Okręgowej w Grupie 2, w której występują szczecińskie zespoły, w meczu na szczycie Iskierka Szczecin pokonała u siebie Odrę Chojna 4:2. Już po pół godzinie gry Iskierka prowadziła trzema golami, a wszystkie bramki zdobył Jakub Pożyczka. W drugiej połowie goście doprowadzili do stanu 3:2, ale ostatnio słowo należało do Iskierki, a czwartą bramkę dla gospodarzy strzelił Miłosz Kraśniewicz.

Stal Szczecin wyraźne pokonała swoją imienniczkę z Lipian, a dla zwycięzców bramki strzelali: Tomasz Cydzik, Jakub Wośkowiak i Kacper Tokarewicz.