wtorek, 19 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Zwycięstwa III-ligowców

Piłka nożna. Zwycięstwa III-ligowców

Piłka nożna. Zwycięstwa III-ligowców
Data publikacji: 2016-10-23 17:53
Ostatnia aktualizacja: 2016-10-23 23:11
Wywietleń: 1388 165284

Dwa zwycięstwa odniosły nasze drużyny w niedzielnych meczach o mistrzostwo III ligi piłkarskiej. Szczególnie wartościowe odnieśli piłkarze Vinety, którzy pokonali na wyjeździe lidera z Gdyni.

Bałtyk Gdynia - Vineta Wolin 1:2 (1:1); 0:1 Wittbrodt (21), 1:1 Zyska (39 karny), 1:2 Ława (62 karny).

W niedzielnym meczu rozegranym na Narodowym Stadionie Rugby, Vineta w dobrym stylu pokonała dotychczasowego lidera tabeli, choć przez blisko godzinę grała w dziesiątkę.

- Rozpoczęliśmy wysokim pressingiem nie pozwalając grać rywalom, a my rozgrywaliśmy akcje kombinacyjne, czego efektem był gol strzelony główką przez Wittbrodta po dośrodkowaniu Ławy - powiedział trener Vinety Paweł Ozga. - Później po faulu Skorba otrzymał on drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę, a rywale wykorzystali rzut karny. Grając w dziesiątkę zaczęliśmy się bronić, lecz nie zaniedbywaliśmy kontr, a po jednej z nich Adam Nagórski został sfaulowany przez bramkarza, za co ten otrzymał tylko żółtą kartkę, a jedenastkę wykorzystał Ława. Moi piłkarze zostawili na boisku dużo serca i zdrowia!

Świt Skolwin - GKS Przodkowo 1:0 (0:0); 1:0 Krystek (54).

Po ubiegłotygodniowej wygranej z Elaną w Toruniu, Świt pokonał w niedzielne popołudnie kolejny zespół z czołówki tabeli, a jedyna, rozstrzygająca bramka padła po koronkowej akcji skolwinian, dośrodkowaniu Krawca i strzale głową czołowego snajpera naszej drużyny - Krystka.

- Piłkarsko okazaliśmy się lepsi od GKS-u Przodkowo, a oprócz zdobytego gola mieliśmy jeszcze trzy lub cztery dogodne pozycje bramkowe - powiedział prezes Świtu Paweł Adamczak. - Kluczem do zwycięstwa okazały się przedmeczowe analizy naszych trenerów, którzy dokładnie rozpracowali rywala i opracowali taktykę polegającą na odcinaniu od piłek najlepszych zawodników z Przodkowa. ©℗ (mij)

Fot. R. Pakieser

 

Komentarze

kibic
Świt idzie jak burza! Mecze z Polonią, Kaliszem, Vinetą, Sokołem i na deser z rezerwami Pogoni zapowiadają się bardzo ciekawie!
2016-10-23 22:29:08

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy