Poniedziałek, 29 lipca 2024 r.

Piłka nożna. Zwycięskie pożegnanie roku

Data publikacji: 11 listopada 2017 r. 18:39
Ostatnia aktualizacja: 11 listopada 2017 r. 18:39

Ekstraliga piłkarek nożnych: OLIMPIA Szczecin - UKS SMS Łódź 2:1 (1:0); 1:0 Hryb (30), 1:1 Wiankowska (64), 2:1 Szymaszek (68).

OLIMPIA: Lichy - Szymaszek, Preś, Böhm, Michalczyk - Trzcińska (68 Szymańska), Hryb (82 Bińkowska), Janik, Lachman, Niewolna - Ratajczyk

Szczecinianki na boisku przy ul. Witkiewicza pokonały znacznie wyżej notowany w tabeli łódzki SMS, prowadzony przez byłego długoletniego obrońcę ŁKS-u i reprezentanta Polski - Marka Chojnackiego.

Do przerwy zespół gości wypracował sobie więcej sytuacji strzeleckich od naszej drużyny, ale to Olimpia - po przechwycie piłki, podaniu Ratajczyk i strzale Ukrainki Hryb - objęła prowadzenie.

Po przerwie łodzianki z jeszcze większą determinacją zaatakowały, dążąc do wyrównania, aż w końcu dopięły swego po strzale Wiankowskiej. Bardzo szybko, bo po zaledwie czterech minutach, olimpijki odzyskały prowadzenie po dobrze wykonanym rzucie rożnym i strzale Szymaszek.

SMS próbował ponownie odrabiać straty, ale podopieczne grającej trenerki Natalii Niewolnej nie popełniały już prostych błędów w obronie, jakie były niekiedy ich zmorą w poprzednich meczach.

To był ostatni mecz w roku rozegrany przez Olimpię w Szczecinie. ©℗ (mij)