Czwartek, 25 lipca 2024 r.

Piłka nożna. Zwycięski sparing Błękitnych z Kotwicą

Data publikacji: 19 stycznia 2019 r. 20:04
Ostatnia aktualizacja: 19 stycznia 2019 r. 20:10

W drugim tegorocznym sparingu piłkarze II-ligowych Błękitnych Stargard pokonali na własnym Euroboisku III-ligową Kotwicę Kołobrzeg 1:0 (1:0); 1:0 A. Kwiatkowski (4).

BŁĘKITNI (I połowa): Brzozowski - Szrek, Ostrowski, Baranowski, Rogala - Karmański, Starzycki, Gawron, A. Kwiatkowski - Brzeziański, Kurbiel

BŁĘKITNI (II połowa): Skwirut - Łaniec, Ostrowski, Konopski, Zdunek - Starzycki, Shimmura, Włóka, Karaman - Napora, Sitkowski

W Błękitnych testowany był pomocnik urodzony w 1997 roku Jakub Szrek, były zawodnik grup młodzieżowych Legii Warszawa, który ma na swoim koncie 28 występów na boiskach I-ligowych w barwach Pogoni Siedlce.

Sobotni mecz, a w szczególności pierwsza połowa była dobra w wykonaniu Błękitnych. Już w 4 minucie na prowadzenie stargardzki zespół wyprowadził Adrian Kwiatkowski. W kolejnych minutach tej części meczu Błękitni nadal przeważali i stworzyli sobie kilka znakomitych zespołowych akcji, które mogły zakończyć się zdobyciem kolejnych bramek. Ostatecznie mecz zakończył się jednak zaledwie jednobramkowym zwycięstwem II-ligowców.

Z powodu kontuzji i problemów zdrowotnych w sparingu z Kotwicą nie zagrali: Cywiński, M. Kwiatkowski, Rzepecki, Błyszko, Ogrodowski oraz Zalewski. Nie było też 21-letniego obrońcy Wiktora Patrzykąta, który za porozumieniem stron rozwiązał kontrakt z Błękitnymi. (mij)