poniedziałek, 16 lipca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Zwoliński i Delev w kadrze meczowej

Piłka nożna. Zwoliński i Delev w kadrze meczowej

Piłka nożna. Zwoliński i Delev w kadrze meczowej
Data publikacji: 2017-09-09 13:03
Wywietleń: 982 291464

Łukasz Zwoliński i Spas Delev znaleźli się w kadrze meczowej Pogoni Szczecin na niedzielne spotkanie z Lechem Poznań. W meczowej osiemnastce jest też 17-letni Sebastian Walukiewicz, który coraz mocniej naciska na starszych i bardziej doświadczonych defensorów.

Przed meczem z Lechem znalazł się w grupie wytypowanej przez trenera Macieja Skorżę kosztem zdrowych i wcześniej cieszących się większym zaufaniem środkowych obrońców: Jarosława Fojuta i Sebastiana Rudola. Obaj zagrali w sobotę w meczu drużyny rezerw, co tym samym wyklucza ich występ w niedzielnym spotkaniu ekstraklasy.

Walukiewicz wciąż czeka na swój debiut w ekstraklasie. Bliski był tego już w drugim meczu obecnego sezonu z Piastem w Gliwicach. Przymierzany był do gry w wyjściowym składzie razem z Jarosławem Fojutem, ale ten w ostatniej chwili został wykluczony z gry z powodów osobistych. Trener nie chciał ryzykować debiutu 17-latka u boku Cornela Rapy, który jest obcokrajowcem, grającym na nie swojej pozycji, przez co występ 17-letniego juniora mógł stać się dość sporym ryzykiem.

Trzy mecze w rezerwach

Walukiewicz od tamtej pory zagrał w trzech meczach drużyny III-ligowych rezerw, w których zespół stracił zaledwie jednego gola. Świetnie wypadł podczas niedawnych meczów reprezentacji Polski do lat 18. W jednym ze spotkań - z Belgią zdobył nawet gola. Jest coraz bliżej debiutu w ekstraklasie, ale w niedzielę raczej jeszcze nie należy się spodziewać występu tego piłkarza od pierwszej minuty.

W roli rezerwowych wystąpią tez najprawdopodobniej: Zwoliński i Delev. Ten pierwszy swój ostatni występ zaliczył 30 lipca, zszedł z boiska zaledwie po kwadransie gry z powodu kontuzji, prezentował się do tamtej pory przyzwoicie, miał nawet dobrą szansę na strzelenie gola.

W niedzielnym meczu zagra raczej jako dubler w meczu dla niego bardzo symbolicznym. Niemal równo rok temu właśnie przeciwko drużynie Lecha Zwoliński zdobył swoja ostatnia bramkę w ekstraklasie. Od tamtej pory zagrał w 29 meczach, spędził na boiskach ekstraklasy 1030 minut i nie zdobył ani jednego gola.

Delev gotowy

Po raz pierwszy od ponad czterech miesięcy ma szansę zaprezentować się w niedzielę Spas Delev. Po raz ostatni zagrał 28 maja przeciwko Lechii Gdańsk, po czym przedwcześnie został zwolniony na zgrupowanie reprezentacji Bułgarii, a w meczu eliminacyjnym doznał kontuzji barku, która wykluczyła go z gry na cztery miesiące.

Początkowo rokowania były takie, że Delev wróci do gry dopiero w październiku, po następnej przerwie na reprezentację, jednak udało się zrehabilitować piłkarza znacznie wcześniej.

Delev jest w Pogoni od ponad roku i jeszcze nie przepracował żadnego z trzech okresów przygotowawczych. Za każdym razem okazywało się później, że nie miało to negatywnego wpływu na jego dyspozycję - wręcz przeciwnie zarówno jesienią, jak i wiosna ubiegłego roku należał do najlepszych piłkarzy w drużynie Pogoni. Trzeba mieć nadzieję, że podobnie będzie tym razem.

Z uwagi na to, że w kadrze meczowej znaleźli się: Walukiewicz, Zwoliński i Delev, to wypadli z niej: Rudol, Kowalczyk i Listkowski. Wszyscy zagrali w sobotę meczu drużyny rezerw z rezerwami Lecha Poznań. ©℗ (par)  

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy