poniedziałek, 16 lipca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Zmiany w Grupie Azoty bez sportowych konsekwencji

Piłka nożna. Zmiany w Grupie Azoty bez sportowych konsekwencji

Piłka nożna. Zmiany w Grupie Azoty bez sportowych konsekwencji
Data publikacji: 2016-02-23 08:27
Ostatnia aktualizacja: 2016-02-24 14:51
Wywietleń: 3191 120953

Informowaliśmy już, że w zarządzie Grupy Azoty nastąpiły zmiany personalne. Odwołany został prezes zarządu wraz z wiceprezesem Krzysztofem Jałosińskim, który jednocześnie jest prezesem Zakładów Chemicznych w Policach i na tym stanowisku wciąż pozostał.

Grupa Azoty jest sponsorem piłkarzy Pogoni Szczecin i siatkarek Chemika Police. Od mniej więcej roku mówi się, że Grupa Azoty miałaby przejąć większościowy pakiet udziałów w Pogoni Szczecin. Czy zmiany personalne w Radzie Nadzorczej Grupy Azoty mogą mieć jakiś wpływ na dalszą współpracą klubu ze spółką Skarbu Państwa ?

- Te zmiany nie powinny mieć żadnego wpływu na dotychczasową współpracę klubu z Grupą Azoty - powiedział nam Jarosław Mroczek, prezes Pogoni Szczecin. - Krzysztof Jałosiński wciąż pozostaje prezesem Zakładów Chemicznych w Policach i raczej nie spodziewam się, by w tym względzie miały nastąpić jakieś zmiany, choć nie ode mnie to zależy i nie mam na to żadnego wpływu. Rozmowy klubu z Grupą Azoty na różnych płaszczyznach biznesowych cały czas są toczone, ale oczywiście żadnych szczegółów nie ujawnię.

Nowym prezesem Grupy Azoty został Mariusz Bober. To człowiek, który w przeszłości miał już do czynienia ze sportem. W poprzedniej dekadzie był prezesem Rady Nadzorczej w Zagłębiu Lubin. To był okres, kiedy pracował w Grupie KGHM - innej spółce Skarbu Państwa. To on zatrudniał w Zagłębiu Lubin Czesława Michniewicza, obecnego szkoleniowca Pogoni Szczecin.

- Potwierdzam, że Mariusz Bober, to pasjonat sportu, a szczególnie piłki nożnej - mówi Czesław Michniewicz. - Nie wiem, czy będzie miało to jakieś przełożenie na sytuację biznesową w Pogoni. Ja go zapamiętałem, jako człowieka bardzo zaangażowanego w sprawy sportowe, działającego profesjonalnie, zapewniającego najlepsze z możliwych warunki do funkcjonowania klubu i drużyny. To wtedy wywalczyliśmy mistrzostwo Polski i na pewno też dlatego, że organizacyjnie było wszystko dopięte. ©℗ (par)

Komentarze

I bardzo dobrze ze PO
dzieki temu pieniadze poszly na sport a nie na rydzyka
2016-02-23 18:50:17
Zenon
Czytając różne wpisy, nie tylko tu, które dotyczą spółki z Polic i pana Jałosińskiego, odnoszę wrażenie, że komuś bardzo zależy, by nadal został prezesem tej spółki. Myślę też, że stoi za nim rzesza lepiej uposażonych pracowników wyższego szczebla, również tych z koligacji partyjnej poprzedniej władzy, którzy być może również będą musieli odejść, gdyby odszedł pan Jałosiński. Padają tu takie peany, że pan Jałosiński jest taki wspaniały, wręcz jak cudotwórca. Mnie to osobiście śmieszy. Prawda natomiast leży gdzieś pośrodku. Szefem się bywa i nie ma ludzi niezastępowalnych.I na koniec, myślę, że pan Jałosiński pożegna się ze swoim stanowiskiem w Policach, ale wcale nie muszę mieć racji.
2016-02-23 15:05:34
Kodem
Jak zwykle jakieś opowieści dziwnej treści w komentarzach i informacje potiwerdzone przez masonów i wolnomularzy. Sport to dobra metoda promocji, także spokojnie.
2016-02-23 13:03:09
Piter 35
Zostal odwolany bo to sprawa polityczna,Grupa jest spolka skarbu panstwa ,wiec pis musial wstawic kogos swojego. I tyle w temacie.
2016-02-23 12:28:22
Max
Jałosiński to przede wszystkim świetny fachowiec, co doskonale widać po wynikach Grupy Azoty i Polic, a dla szczecińskiego i polickiego sportu zrobił bardzo wiele. Mistrzostwo polski siatkarek Chemika i obecna pozycja piłkarzy Pogoni w lidze to także jego zasługa. Gdyby nie pieniądze Grupy Azoty ZCH Police to łatwo przwidziec, gdzie byłyby te drużyny.....
2016-02-23 09:47:49
Ciekawe
Dziwne, że ktoś się nie sprawdza na stanowisku i zostaje odwołany, a zostaje na drugim, podobnym.
2016-02-23 09:24:12
Jałosiński czlowiek PO
Jałosiński to człowiek PO i oddany przyjaciel Stanisława Gawłowskiego (barona zachodnio-pomorskiej PO). Człowiek umocowany w środowisku Platformy
2016-02-23 09:10:41

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy