Piłka nożna. Żeńska Pogoń nie zagra w finale Pucharu Polski [GALERIA]

Data publikacji: 03 maja 2023 r. 15:00
Ostatnia aktualizacja: 05 maja 2023 r. 23:46
Piłka nożna. Żeńska Pogoń nie zagra w finale Pucharu Polski
Szczecinianki w pucharowym meczu nie sprostały aktualnym wiceliderkom Orlen Ekstraligi. Fot. Ryszard Pakieser

W półfinałowym spotkaniu Orlen Pucharu Polski piłkarki Pogoni wysoko przegrały u siebie z TME SMS-em Łódź i nie zagrają w finale 10 czerwca w Radomiu, a tego dnia łodzianki zmierzą się z AP Orlenem Gdańsk, który pokonał AZS UJ Kraków 1:0.

1/2 finału Orlen Pucharu Polski piłkarek nożnych: POGOŃ Szczecin - TME SMS Łódź 1:5 (0:2); 0:1 Gabriela Grzybowska (15), 0:2 Klaudia Jedlińska (23), 0:3 Klaudia Jedlińska (48), 0:4 Dominika Kopińska (52), 0:5 Paulina Filipczak (55), 1:5 Karolina Łaniewska (60).

POGOŃ: Sapor - Shahbazyan, Dyguś, Brzozowska, Szymaszek (82 Rybińska) - Brodzik (59 Kuśmierczyk), Łaniewska, Ratajczyk, Zdunek, Radochońska (59 Giętkowska) - Oleszkiewicz (73 Garbowska)

Od początku meczu dominował zespół przyjezdny. Już w 15. minucie Gabriela Grzybowska wykorzystała błąd przy rozegraniu piłki popełniony przez Martynę Brodzik i pokonała Jagodę Sapor. W 23 minucie było już 0:2, a sytuację sam na sam wykorzystała Klaudia Jedlińska. Parę minut później ta sama zawodniczka mogła podwyższyć prowadzenie, ale w stuprocentowej sytuacji uderzyła obok bramki. Po pół godzinie gry, SMS Łódź powinien mieć na koncie 4-5 goli, ale sytuację w bramce ratowała Sapor. W 32 minucie pomogła jej Weronika Szymaszek, która wybiła piłkę z pustej bramki i nadal szczecinianki przegrywały tylko dwoma golami. W pierwszej połowie gospodynie oddały tylko jeden celny strzał. W 44 minucie z rzutu wolnego piłkę dośrodkowywała Emilia Zdunek, a głową uderzała Alicja Dyguś, lecz wprost w golkiperkę łodzianek - Oliwię Szperkowską.

Początek drugiej połowy był fatalny dla piłkarek Pogoni. Prawą stroną pobiegła Jedlińska i oddała strzał pod poprzeczkę, podwyższając prowadzenie SMS-u. Przy czwartej bramce, zawodniczki z Łodzi wymieniły kilka podań w polu karnym szczecinianek, a piękną akcję wykończyła Dominika Kopińska. Chwilę później na listę strzelczyń wpisała się Paulina Filipczak, która uderzyła nad wychodzącą Sapor. Po godzinie gry obejrzeliśmy pierwszego gola dla gospodyń. Bramkę po rzucie wolnym zdobyła Karolina Łaniewska i było to trafienie honorowe.

Oglądaliśmy bezdyskusyjną wygraną piłkarek z Łodzi, które miały spotkanie pod pełną kontrolą, a Pogoń odebrała cenną lekcję kobiecego futbolu na najwyższym poziomie w Polsce. ©℗