poniedziałek, 25 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Zbigniew Długosz potrzebuje pomocy

Piłka nożna. Zbigniew Długosz potrzebuje pomocy

Piłka nożna. Zbigniew Długosz potrzebuje pomocy
Data publikacji: 2017-07-24 22:38
Ostatnia aktualizacja: 2017-07-24 22:42
Wywietleń: 837 278537

Zbigniew Długosz w latach 1977 - 1985 był zawodnikiem Pogoni Szczecin, od 2003 roku zaczął pełnić w klubie rolę trenera Bramkarzy. Trwało to przez siedem lat. Jest piłkarską legendą klubu, który w przyszłym roku obchodzi jubileusz 70-lecia istnienia.

Do legend przeszła jego rywalizacja w bramce z Markiem Szczechem. Obaj prezentowali bardzo wysoki poziom, Marka Szczecha zaprowadziło to do reprezentacji Polski, ale to Zbigniew Długosz stawał między słupkami w chwilach najbardziej kryzysowych, kiedy trzeba było pokazać charakter i wolę walki.

Latem, w 2016 roku zdiagnozowano u niego nowotwór prostaty w ostrym stadium przebiegu. Zbyszek jest już po trzeciej dawce chemii i w oczekiwaniu na czwartą. Po podaniu drugiej dawki chemii w stanie ciężkim znalazł się w szpitalu na intensywnej terapii. Wówczas u Zbyszka zdiagnozowano dodatkowo posocznicę. W chwili obecnej z uwagi na bardzo złe wyniki nie można podać kolejnej czwartej już dawki chemii.

Nie wszystkie leki są refundowane, do tego dochodzą 100 % płatne suplementy i odpowiednia dieta. Miesięczny dodatkowy koszt dla Zbyszka to około dwa tysiące złotych.

W latach 1977-1985 reprezentował barwy Pogoni Szczecin. Wystąpił w 81 spotkaniach pierwszej drużyny Portowców z czego 49 razy w I lidze i 32 razy w II lidze. W czasie gdy Zbigniew Długosz występował w drużynie Pogoni, drużyna wywalczyła awans do I ligi (sezon 1980/81) oraz wywalczyła 4 (sezon 1982/83) i 3 (sezon 1983/84) miejsce w I lidze.

Oprócz tego ma na swoim koncie wiele występów w meczach pucharowych (między innymi dwukrotnie wraz zespołem wygrywał grupę w Pucharze Intertoto).

Po zakończeniu kariery piłkarskiej pracował jako trener bramkarzy. W latach 2003-2010, z krótkimi przerwami, pracował jako trener bramkarzy Pogoni Szczecin.

Jest jedynym uczestnikiem 3 finałów Pucharu Polski z Pogonią Szczecin - 2 razy jako zawodnik w 1980 i 1981 roku i raz jako trener bramkarzy w 2010 roku.

Wśród podopiecznych popularnego "Długiego" znalazły się nazwiska takich renomowanych bramkarzy jak Bogusław Wyparło, Krzysztof Pilarz, Waldemar Grzanka, Bartosz Fabiniak, Boris Peskovic, Radek Majdan, Krzysztof Pyskaty i Radek Janukiewicz.

Chcemy zebrać kwotę, która pozwoliłaby pokryć koszty związane z leczeniem Zbyszka na okres około dwóch lat. Dołącz do nas i pomóż wygrać Zbyszkowi ten najważniejszy mecz... gdzie stawką jest życie !!!

Pod tym adresem dokładne szczegółowe informacje dotyczące możliwości pomocy dla jednego z najlepszych i najbardziej lubianych bramkarzy w historii klubu: pomagam.pl/rwdxvdyb. (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

60-lecie SM Śródmieście
Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy